فا

اجتماعی

پنج شنبه, 15 آذر 1397 13:19

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان: انسان وظیفه قدسی دارد تا از محیط زیست مراقبت کنند

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران گفت: دین از بدو خلقت انسان، نیرویی توانمند در خدمت انسان بوده و انسان به عنوان یک فرد دینی، وظیفه قدسی دارد تا از طبیعت و محیط زیست مراقبت کنند.

«آلیک» - خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران گفت: دین از بدو خلقت انسان، نیرویی توانمند در خدمت انسان بوده و انسان به عنوان یک فرد دینی، وظیفه قدسی دارد تا از طبیعت و محیط زیست مراقبت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران در سخنرانی خود در هفتمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و کره‌جنوبی با تمجید از عملكرد مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: محیط زیست و طبیعت، موضوعی مهم است، به همین دلیل نشست‌های مختلفی با موضوع برگزار شده و می‌شود؛ مانند هفتمین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و كره‌جنوبی در تهران و نیز نشستی مهم در لهستان كه در حال برگزاری هستند.

وی ادامه داد: محیط زیست ارتباط دارد با موجودیت ما و همین طور با دین ما. در کتاب مقدس آمده كه؛ خداوند جهان را خلق کرد. او جهان را برای خودش خلق نکرد و برای ما آفرید. خدا به ما آموخت که جهان را دوست بداریم و از طبیعت استفاده کنیم و مراقب آن باشیم.

اسقف اعظم سیبوه سركیسیان ادامه داد: بر اساس درک ما، انسان حافظ کل طبیعت است و باید مراقب آن باشد؛ زیرا هر بعدی و هر جنبه‌ای از جهان، به طور مستقیم یا غیرمستقیم با محیط زیست و دین، ارتباط دارد. همچنین دین از بدو خلقت انسان، نیرویی توانمند در خدمت انسان بوده و انسان به عنوان یک فرد دینی، وظیفه قدسی دارد تا از طبیعت و محیط زیست مراقبت کنند.

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران همچنین گفت: در کتاب مقدس آمده که؛ آسمان و جهان خلقت خداوند هستند و از طریق این خلقت آنها بزرگی خدا را به منصه ظهور می‌گذرانند. هنگامی که به عنوان مخلوقات به طبیعت می‌اندیشیم و به دنبال آگاهی‌سازی هستیم. بر این اساس ما در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم که حفاظت از طبیعت است.

گفتنی است؛ دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی با عنوان «دین و محیط زیست» بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه 14 آذر ماه) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։