فا

اجتماعی

سه شنبه, 23 بهمن 1397 11:58

برگزاری المپیاد ارامنه زبان آموز فارسی

اولین المپیاد زبان آموزان ارمنی زبان فارسی با حضور تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان مدارس و دانشگاه های ارمنستان در سالن اجتماعات نمایندگی برگزار گردید.

«آلیک» - به منظور گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور توسعه و گسترش زبان فارسی در ارمنستان و ارزیابی میزان دانش و آموخته های زبان آموزان ارمنی از ادبیات فارسی و ایران شناسی، روز جمعه (20 بهمن) اولین المپیاد زبان آموزان ارمنی زبان فارسی با حضور تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان مدارس و دانشگاه های ارمنستان با حضور سیدکاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان در سالن اجتماعات نمایندگی برگزار گردید.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این المپیاد که در سه مرحله مصاحبه شفاهی، آزمون کتبی و انشا نویسی برگزار گردید، داوران المپیاد دانسته ها و آموخته های زبان آموزان را مورد بررسی قرار داده و در پایان این مسابقه کارینه مگردچیان دانشجوی رشته روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان حائز رتبه اول، سوزی ساکانیان دانشجوی ایران شناسی دانشگاه دولتی ایروان جایگاه دوم و مانول سیمونیان از مرکز آموزشی کاسکاد و آنوش داویتیان از دانش آموزان مدرسه دوین بصورت مشترک جایگاه سوم را بدست آوردند.

در پایان این مراسم سفیر کشورمان در ایروان برگزاری این المپیاد را گام مهمی در ارزیابی فراگیران زبان آموز فارسی ارزیابی نموده و افزودند لازمه توسعه روابط بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ارمنستان و پیوند دادن مردم دو کشور فراگیری زبان آنهاست و یادگیری زبان فارسی درهای آگاهی و شناخت مردم و بویژه نسل جوان ارمنی را از تاریخ، تمدن و فرهنگ ایرانی فراهم خواهد نمود.

سجادی یادگیری زبان فارسی را پل ارتباطی مستحکمی برای گسترش روابط بین دو کشور بویژه در حوزه های تجاری و اقتصادی توصیف نمودند و از فراگیران زبان آموز فارسی بعنوان سفیران فرهنگی خواستند نهایت تلاش خود را برای عمیق تر نمودن روابط بین مردم ایران و ارمنستان بکار گیرند.

در پایان این المپیاد سفیر کشورمان ضمن اهدای لوح تقدیر به حائزین رتبه اول تا سوم از دیگر شرکت کنندگان نیز با اهدای هدایایی تشکر نمودند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։