فا
سه شنبه, 17 اسفند 1395 10:41

تاکید ایران و ارمنستان بر افزایش همکاری های ورزشی دو کشور

آرتاشس تومانیان اشاره کرد: در فهرست شهدای جنگ تحمیلی شهدای زیادی از ارامنه حضور دارند و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم هر ساله دیداری با خانواده آنان دارند که این نشان از نزدیکی دو ملت است.

«آلیک» - وزیر ورزش و جوانان دیروز در دیدار سفیر ارمنستان در ایران بر ضرورت توسعه همکاری های ورزشی بین تهران و ایروان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان؛ مسعود سلطانی فر در دیدار آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان به جایگاه ویژه کشورهای همسایه در سیاست خارجی ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی به دلیل اشتراکات تاریخی و روابط دیرینه با کشورهایی مانندارمنستان به دنبال گسترش سطح تعاملات و ارتباطات خود با این کشور است.

سلطانی فر اظهارداشت: سطح روابط اقتصادی فرهنگی بین دو کشور در حال توسعه است و به نظر می رسد ظرفیت های بیشتری هم برای گسترش همکاری های طرفین وجود دارد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه در عرصه ورزش نیز به دنبال توسعه روابط هستیم، برای اعزام مدرسان و مربیان ورزشی ایران جهت آموزش در رشته های مختلف به ارمنستان اعلام آمادگی کرد.

سلطانی فر همچنین با اشاره به حضور اقلیت ارامنه در کشور، گفت: این قشر حتی در مجلس ایران نیز نماینده دارند و در کنار مردم کشور ما به خوبی زندگی می کنند.

وی در این دیدار اظهار داشت: اسناد همکاری بین دو کشور نیز طی روزهای اخیر تمدید شده است و این می تواند به توسعه ارتباط و همکاری های تهران- ایروان کمک کند.

به گفته وزیر ورزش و جوانان، پیش بینی شده است که یک کمیته مشترک برای هماهنگ کردن برنامه ها بین دو کشور تشکیل شود و انتظار این است که سفیر ارمنستان این موضوع را پیگیری کند.

سلطانی فر پیشنهاد داد که در سال 2017 تیم های ورزشی مختلف از ایران و ارمنستان با هم دیدار دوستانه داشته باشند. تمام امکاناتی که در ایران در حوزه ورزش وجود دارد می توانیم در اختیار کشورهای دوست قرار دهیم تا از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان درخصوص همکاری های دو کشور در حوزه جوانان نیز گفت: در حوزه جوانان با توجه به گسترش خشونت گرایی در برخی کشورهای منطقه، جوانان ایران و ارمنستان می توانند در قالب سازمان های مردم نهاد درخصوص مبارزه با خشونت گرایی گام های موثری بردارند.

سلطانی فر گفت: جهان به سمتی در حال حرکت است که دیگر بین کشورها دیواری وجود ندارد و باید در قالب یک برنامه و چارچوب مشخص برای تعامل بیشتر بین کشورهای جهان تلاش کنیم.

در این دیدار همچنین سفیر ارمنستان با ابراز خرسندی و استقبال از گسترش روابط دو کشور، دعوت وزیر ورزش وجوانان کشورش را برای دیدار با همتای ایرانی در ایروان به سلطانی فر ابلاغ کرد.

آرتاشس تومانیان گفت: ما در همه زمینه ها آماده به همکاری هستیم و از دیدار دوستانه تیم های فوتبال دو کشور نیز استقبال می کنیم.

وی اشاره کرد: در فهرست شهدای جنگ تحمیلی شهدای زیادی از ارامنه حضور دارند و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم هر ساله دیداری با خانواده آنان دارند که این نشان از نزدیکی دو ملت است.

تومانیان تاکید کرد: در این شرایط ناامن و حضور تروریسم در اطرافمان، ایران کشوری بسیار امن با مردمی مهربان است.

اخبار مرتبط

 • سفیر ارمنستان در ایران: خراسان رضوی زمینه های بسیار برای همکاری مشترک با ارمنستان دارد
  سفیر ارمنستان در ایران: خراسان رضوی زمینه های بسیار برای همکاری مشترک با ارمنستان دارد

  آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران گفت: استان خراسان رضوی دارای زمینه های بسیار به ویژه در حوزه اقتصادی و علمی برای همکاری مشترک با کشور ارمنستان است.

 • ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران
  ارمنستان دنبال فراهم کردن کسب و کار مشترک با ایران

  آراتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان گفت: امسال بیش ازصد هیات از استان های مختلف ایران به ارمنستان سفر کردند و ما در این سفرها به دنبال فراهم کردن کسب و کار و تولید مشترک هستیم.

 • صنایع غذایی و گردشگری زمینه های همکاری ارمنستان و خراسان رضوی
  صنایع غذایی و گردشگری زمینه های همکاری ارمنستان و خراسان رضوی

  آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران گفت: صنایع غذایی، گردشگری، انرژی های برگشت پذیر و نیز صنعت طلا و جواهر زمینه هایی هستند که کشور متبوعم می تواند در آنها با خراسان رضوی فعالیت کند.

 • ایران و ارمنستان در مورد رفع مشکلات بازرگانی و گمرکی گفت وگو کردند
  ایران و ارمنستان در مورد رفع مشکلات بازرگانی و گمرکی گفت وگو کردند

  سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ایروان با وارتان هاروتونیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان دیدار و در خصوص همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی، بازرگانی، گمرگی و مالیاتی و رفع مشکلات در این عرصه ها گفت وگو کردند.

 • امضای قرارداد همکاری‌های خبری ایرنا و آرمن پرس
  امضای قرارداد همکاری‌های خبری ایرنا و آرمن پرس

  آرام آنانیان مدیرعامل خبرگزاری آرمن پرس ارمنستان به همراه آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران روز گذشته ضمن بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با محمد خدادی مدیرعامل این خبرگزاری دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار همچنین مدیران عامل این دو خبرگزاری قرارداد همکاری‌های خبری فی مابین امضا کردند.

 • در دیدار مونسان با وزیر فرهنگ ارمنستان مطرح شد؛ ایران مقصد اول گردشگری مردم ارمنستان شود
  در دیدار مونسان با وزیر فرهنگ ارمنستان مطرح شد؛ ایران مقصد اول گردشگری مردم ارمنستان شود

  آرمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان، با اشاره به معرفی شهر گوریس ارمنستان به‌عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای مشترک‌المنافع در سال ۲۰۱۸ گفت: «از کشورهایمشترک‌المنافع گروه‌های زیادی برای اجرای برنامه به ارمنستان خواهند آمد، از ایران نیز دعوت می‌کنیم که به‌عنوان مهمان افتخاری در این برنامه‌های فرهنگی شرکت کند. همچنین می‌توان نمایشگاهی از آثار صنایع‌دستی ایرانی برای نمایش و فروش در این برنامه‌های فرهنگی ترتیب داد. این فرصت خوبی است تا هزاران نفری که از کشورهای مشترک‌المنافع برای شرکت در این رویداد فرهنگی به گوریس می‌ایند با صنایع‌دستی ایرانی آشنا شوند».

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։