فا
پنج شنبه, 24 فروردين 1396 11:05

شب پیروزی برای اسپانیایی ها و ناکامی برای آلمانی ها در لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو با دو گلی که دیشب به ثمر رساند به رکورد 100 گل در لیگ قهرمانان رسید.

«آلیک» - دیشب و در چارچوب دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان تیم های بایرن مونیخ و رئال مادرید به مصاف هم رفتند.

رئال و بایرن در 20 دقیقه اول به محک زدن یکدیگر پرداختند و در ادامه و در دقیقه 25 تیم بایرن با ضربه سر محکم و غیر قابل مهار ویدال به گل اول رسید و پیش افتاد. در ادامه داور روی یک صحنه مشکوک برای بایرن پنالتی گرفت که ویدال توپ را به بالای دروازه زد تا نیمه اول با برتری شاگردان آنجلوتی خاتمه یابد.

در نیمه دوم رئال بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 47 رونالدو طلسم گل نزدن‌های خود در لیگ قهرمانان را شکست و گل مساوی را به ثمر رساند. در ادامه مارتینز مدافع میانی بایرن روی دو خطای متوالی و دو کارت زرد اخراج شد تا رئال حاکم بازی شود و توسط رونالدو در دقیقه 77 به گل برتری برسد.

شایان ذکر است که رونالدو با دو گلی که دیشب به ثمر رساند به رکورد 100 گل در لیگ قهرمانان رسید.

در دیگر دیدار دیشب اتلتیکو مادرید در دیداری که بهتر از لستر سیتی بود با درخشش گریژمان به برتری رسید تا با خیال راحت ‌تری راهی کینگ ‌پاور شود.

گریژمان در دقیقه 28 و از روی نقطه پنالتی برای اتلتیکو گلزنی کرد.

در دیگر بازی دیشب که قبل از این دو دیدار برگزار شد، تیم موناکو توانست دورتموند را در خانه خود شکست دهد.

در ادامه دور رفت رقابت‌های مرحله یک ‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بروسیا دورتموند آلمان در ورزشگاه سیگنال ایندوناپارک میزبان موناکو فرانسه بود.

این دیدار قرار بود سه شنبه برگزار شود که به دلیل انفجاری که در نزدیکی اتوبوس تیم فوتبال دورتموند رخ داد، به امروز موکول شد.

تیم فرانسوی این دیدار را بسیار عالی آغاز کرد و فرصت‌های متعددی را بر روی دروازه تیم آلمانی تدارک دید، در دقیقه 17 یک پنالتی برای موناکو گرفته شد که فابیانو بازیکن برزیلی موناکو این توپ را به بیرون زد تا دروازه ژرمن‌ها باز نشود. در ادامه 2 دقیقه بعد ام‌باپه توانست دروازه بورکی دروازه‌بان دورتموند را باز کند تا تیم فرانسوی پیش بیفتد.

این پایان کار در نیمه اول نبود و شاگردان ژاردیم یک بار دیگر روی اشتباه بندر مدافع دورتموند که به اشتباه دروازه تیم خودی را گشود از حریف خود پیش افتادند و این نیمه در پایان با نتیجه دو بر صفر به سود موناکو به پایان رسید.

در نیمه دوم شاگردان توماس توخل برای جبران نتیجه بازی را بهتر آغاز کردند و حملات دامنه‌داری را روی دروازه موناکو ایجاد کردند و موفق شدند توسط دمبله در دقیقه 57 به گل برسند.

در ادامه فشار دورتموندی‌ها که حمایت تماشاگران را می‌دیدند، روی دروازه موناکو بیشتر شد اما در باز کردن دروازه این تیم ناکام بودند و در ادامه اشتباه مدافعان زردپوش فرصت طلایی را برای امباپه به وجود آورد و این بازیکن گل سوم را برای موناکو به ثمر رساند تا عملاً دورتموندی‌ها همه چیز را ازدست رفته ببینند.

گلزنی شینجی کاگاوا در دقیقه 84 امید را به اردوگاه دورتموند برگرداند تا دقایق پایانی بسیار حساس و جذاب پیگیری شود.

در نهایت تلاش زردها برای به تساوی کشاندن بازی نتیجه نداشت و این بازی با برتری تیم فرانسوی به پایان رسید.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։