فا
پنج شنبه, 22 تیر 1396 09:36

تقدیر فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای از سفیر ایران در ارمنستان

فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی از تلاش ها و پیگیری های سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ایروان که منجر به تشکیل فدراسیون ملی این رشته ورزشی در ارمنستان شد، قدردانی کرد.

«آلیک» - فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی از تلاش ها و پیگیری های سیدکاظم سجادی سفیر ایران در ایروان که منجر به تشکیل فدراسیون ملی این رشته ورزشی در ارمنستان شد، قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، تفاهم نامه همکاری ها که سبب تشکیل فدراسیون ملی این رشته ورزشی در ارمنستان شد، شامگاه سه شنبه بین بهرام افشارزاده مشاور امور اجرایی فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با الوییان مقام ارمنستانی در ایروان امضا شد.

محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در پیامی که دیروز در اختیار دفتر ایرنا قرار گرفت، تاکید کرده است: سفیر ایران در ارمنستان برای فراهم کردن زمینه های عملی شدن فعالیت ورزش سنتی و تاریخی ایران و تشکیل فدراسیون مسئول آن تلاش بسیاری کرد که نتیجه بخش بود.

مهرعلیزاده همچنین با اشاره به برنامه نواخته شدن زنگ ورزش زورخانه ای در ارمنستان به عنوان هشتاد و پنجمین کشور عضو فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، افزوده است که این موفقیت، دستاورد شایسته ای برای تحقق اهداف بین المللی فرهنگی و دیپلماسی ایران است.

در چارچوب توافق امضا شده، فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی جمهوری ارمنستان کار خود را آغاز کرد و فدراسیون بین المللی این رشته نیز برای ایجاد زورخانه، همکاری آموزشی، تربیت مربی و تامین تجهیزات ورزشی کمک های لازم تخصصی و فنی را ارائه می کند.

برگزاری نشست ها و مذاکرات برای ساختارسازی این ورزش در ارمنستان، همکاری با هدف حضور مربیان و کارشناسان در مسابقات و آئین های ورزشی، ارائه آموزش های تکمیلی و اعزام یک گروه شامل مربی، مرشد و کارشناسان خبره، آموزش مبانی عقیدتی و معنوی ورزش زورخانه ای و فنون آن به ارمنستان از بندهای اصلی تفاهم نامه امضا شده است.

همکاری برای ساخت فضای ورزش زورخانه ای، تولید و تهیه لباس، وسائل ورزشی و همچنین ملزومات از دیگر موارد تفاهم نامه امضا شده بین افشار زاده و الوییان مقام ارمنستانی است.

ورزش زورخانه ای با قدمت 4000 ساله در ایران اکنون در 84 کشور جهان پیگیری می شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։