فا
پنج شنبه, 26 مرداد 1396 11:24

رقابت‌های کاپ‌آسیا - لبنان؛ کولاک آسمان‌ خراش‌های ایران برابر میزبان و صعود مقتدرانه به دور نیمه‌ نهایی

تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی 80 بر 70 برابر لبنان میزبان به مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های کاپ‌آسیا رسید. در پایان این مسابقه محمد جمشیدی با کسب 24 امتیاز و حامد حدادی با تاثیرگذاری 36 امتیازآورترین و موثرترین بازیکن میدان برای تیم ملی بسکتبال کشورمان بودند.

«آلیک» - تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی بر میزبان کاپ‌آسیا به مرحله نیمه‌نهایی رسید.

‏به گزارش روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم ملی کشورمان در دیدار حساس برابر لبنان از مرحله یک چهارم پایانی کاپ‌آسیا موفق بود و توانست میزبان را 80 بر 70 شکست دهد و به نیمه‌نهایی رقابت‌ها برسد و حریف کره جنوبی شود. آُسمان‌خراش‌های کشورمان در برابر بیش از 5 هزار هوادار لبنانی توانستند میزبان رقابت‌ها را مغلوب قدرت خود کنند و در یک قدمی فینال قرار بگیرند. کوارتر اول این مسابقه 18 بر 12 به سود ایران تمام شد، کوارتر دوم 19 بر 19 برابر شد، کوارتر سوم 19 بر 13 ایران برنده شد و کوارتر چهارم نیز 26 بر 24 به سود لبنان به پایان رسید.

سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی بازیکنان شروع کننده ایران در این مسابقه بودند.

 

‏کوارتر اول: شروع درخشان

حساسیت بالای مسابقه از همان ابتدای مسابقه آغاز شد و لبنانی‌ها به خوبی از فرصت بازی در خانه خود استفاده می‌کردند. لبنان دفاع سنگینی بر روی بازیکنان ایران ایجاد کرده‌بود و ملی‌پوشان سعی داشتند با استفاده از شوت‌های پیرامونی امتیاز بگیرند و با اینکه در ابتدا موفق نبودند اما با شوت بهنام یخچالی از حریف پیش افتادند. حضور حدادی در زیر سبد ایران یک نعمت بود و در کنار ریباند به تیم ملی کمک می‌کرد. هفتمین امتیاز ستاره‌های کشورمان باعث شد تا سرمربی میزبان اولین وقت استراحت را بگیرد. با ورود دوباره بازیکنان به زمین ارسلان کاظمی با اسلم دانکی زیبا فاصله امتیازی را بیشتر کرد. تقابل دو حریف سنتی بسکتبال غرب‌آسیا بسکتبالی زیبا رقم زده بود و تا پایان کوارتر نخست نیز این زیبایی و حساسیت ادامه داشت و در نهایت تیم کشورمان توانست در کوارتر اول 18 بر 12 میزبانش را شکست دهد.

 

‏کوارتر دوم: تلاش لبنان برای بازگشت

دومین کوارتر هم با برتری ایران شروع شد اما از همان ابتدا شرایط میزبانی تصمیم داشت همه چیز را به نفع میزبان تغییر دهد. دو سوت مشکوک توسط داوران قزاق می‌توانست شرایط را برای لبنان تغییر دهد که این اتفاق نیفتاد اما دفاع پرس تمام زمین لبنانی‌ها به کمکشان آمد و باعث شد آنها اختلاف امتیازی را کاهش دهند. مهران حاتمی اولین وقت استراحت را برای شاگردانش گرفت تا بازی را آرام کند. سه دقیقه از کوارتر دوم گذشته بود و ایران 20 بر 17 از لبنان پیش بود. وحید دلیرزهان بازیکن جوان کشورمان که در این کوارتر به میدان آمده بود جایش را به بهنام یخچالی داد تا تیم ملی در دفاع و حمله بهتر شود و شوت سه امتیازی او نیز دوباره فاصله امتیازی را بیشتر کرد. با اضافه شدن اوشین ساهاکیان به ترکیب ایران بازیکنان کشورمان بهتر کار کردند. رقابت پایاپای دو تیم در این کوارتر تا پایان ادامه داشت و در نهایت کوارتر دوم 19 بر 19 شد.

 

‏کوارتر سوم: درخشش ستاره‌های ایران

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که تیم ملی کشورمان 37 بر 31 از میزبانش پیش بود. در این نیمه بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی بازی را برای کشورمان شروع کردند و همان ابتدا با حدادی به امتیاز رسیدند. دفاع خوب ایران در این کوارتر اجازه کار به حریف نمی داد تا جایی که لبنان در پنج دقیقه نخست به امتیازی نرسیده بود و ایران 43 بر 31 از حریفش پیش افتاد. تیم ملی در دفاع عملکرد خوبی داشت و اگر از موقعیت‌هایش استفاده می‌کرد قطعا فاصله امتیازی را بیشتر و بیشتر می‌کرد و توانست در کوارتر سوم نیز 19 بر 13 حریف خود را شکست دهند.

 

‏کوارتر  چهارم: کولاک ستاره‌های ایران

حامد حدادی با ریباند‌ها و امتیازهایش بی‌شک ستاره بی چون و چرای میدان بود. دفاع ایران در این کوارتر انقدر عملکرد مطلوبی داشت که لبنانی ها هیچ کاری نمی توانستند انجام دهند و ایران فاصله امتیازی را نزدیک به 20 کرد. همین اتفاق باعث شد تا کادرفنی لبنان همین ابتدای کوارتر تقاضای وقت استراحت کند. سالن نوحد نوفل لبنان با اینکه 5 هزار جمعیت داشت اما ساکت بود تا اینکه لبنان به امتیاز رسید و هواداران حاضر دوباره تشویق خود را شروع کردند. سوت مشکوک داور مسابقه حامد حدادی را 4 خطا کرد و او در ادامه با دقت بیشتری بازی می‌کرد. 5 دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود که ایران 66 بر 55 از حریفش پیش بود. تیم ملی بسکتبال کشورمان در دو دقیقه پایانی بازی هم تیم برتر میدان بود و در حالی که لبنانی‌ها سالن مسابقه را ترک می‌کردند ستاره‌های کشورمان اختلاف امتیاز را بیشتر می کردند و در نهایت توانستند لبنان میزبان مسابقات را 80 بر 70 شکست دهند و به نیمه نهایی برسند. کوارتر چهارم 24 بر 26 به سود لبنان تمام شد.

در پایان این مسابقه محمد جمشیدی با کسب 24 امتیاز و حامد حدادی با تاثیرگذاری 36 امتیازآورترین و موثرترین بازیکن میدان برای تیم ملی بسکتبال کشورمان بودند.

تیم ملی کشورمان در مرحله نیمه نهایی روز شنبه به مصاف کره جنوبی می‌رود.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։