فا
چهارشنبه, 22 شهریور 1396 15:09

چهل و نهمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد

چهل و نهمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران  به نام  مرکز آهسته گامان ارامنه «آگونک» نام گذاری شده است.

«آلیک آنلاین»، سوان موسی خانیان - چهل و نهمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران روز گذشته و با حضور مسعود سلطانی فر وزیر محترم ورزش و امور جوانان، سید حسین هاشمی استاندار محترم تهران، انوشیروان محسنی ‌بندپی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، سردار محمد رضائی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، محمد رضا ساکت مدیر تیم های ملی، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران و شمال کشور، اسقف اعظم سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران، آرتاشس تومانیان سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، دکتر کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان شورایاری محله آرارت، نمایندگان فدراسیون ها و کمیته های ورزشی و داوری کشور، خانواده های معزز شهدا و جانبازان ارمنی، خانواده بزرگ ایرانیان ارمنی و ورزشکاران حاضر در این دوره از بازی ها افتتاح شد.

بنا به اضهارات مهندس گورگ وارطان رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی «آرارات»، مسابقات امسال از جنس دیگری است، چرا که آن را یادواره گرانبهائی نام گذاری نموده اند.

امسال بیستمین سالگرد تاسیس مرکز آهسته گامان ارامنه «آگونک» می باشد، مرکزی که با حمایت شورای خلیفه گری ارامنه تهران، همراه و همگام با فرزندان عزیز این مرز و بوم که دارای ناتوانی های خاص جسمی و ذهنی می باشند روزهای عمر را سپری نموده و کوله باری از اعتبار و عزت را توشة آخرت می نماید. به همین منظور این دوره از مسابقات به نام  مرکز آهسته گامان ارامنه «آگونک» نام گذاری شده است.

این مراسم با ورود پرچم مقدس جمهوری اسلامی و پرچم این دوره از مسابقات و با نواخته شدن سرود ملی کشورمان افتتاح شد.

در آیین افتتاح این مراسم مهندس گورگ وارطان رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی «آرارات»، در پیام خیر مقدم خود با اشاره بر اینکه ایرانیان ارمنی در هماره تاریخ جزو تأثیرگذارترین افراد خانواده بزرگ ایران زمین بوده و تمام توانشان را در طبق اخلاص تقدیم ائتلای اهداف والای میهن عزیزمان نموده اند خاطرنشان کرد ما ارمنیان به اعتماد و همدلی برادران و خواهران ایرانی خود مفتخر هستیم و این اعتماد و یک رنگی را نتیجه همراهی ایشان می دانیم.

به زمان جنگ رزمنده بودیم، در زمان صلح لباس صنعتگر به تن کردیم، به زمان آینده نگری متخصص و استاد دانشگاه تقدیم کشور نمودیم، در زمان سیاست از واقعیت های کشور دفاع کردیم و در میادین ورزشی ورزشکار شدیم...

در یک کلام هر جا که نیاز و مصلحت میهنمان بود، در صفوف اول ایستادیم و خیره چشم در چشم دشمنان و متجاوزان بالندگی و ترقی کیان عزیزمان، خم به ابروان ایرانی خود نیاوردیم.

گورگ وارطان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مسئولین گفت: فراموش نکنیم که جامعه ارامنه ایران بر خلاف دیگر جوامع این قوم دیرپا در اثر قتل عام سال 1915 میلادی بدست دولت ترکیه عثمانی ایجاد نشده و بلکه جزو اقوام مقیم ایران زمین می باشد. کسی ایرانی بودن را به ما نیاموخته، ما ارمنی زادگان این سرزمین، ایرانی بدنیا آمدیم و به همین دلیل در موضوع انجام دقیق وظایف شهروندی خود اهتمام می نمائیم.

تربیت ارمنیان میهن پرست و قانون مدار وظیفه ای است که مسئولین جامعه ما آن را منطق ذاتی خود دانسته و در راه اجرای آن استوار قدم بر می دارند. در همین راستا واجب است تا از حمایت های شما مسئولین ورزشی و مدیریت شهری کشور تشکر نموده و در عین حال درخواست کنیم تا بعنوان متولیان مدیریت کلان ایران عزیزمان همه توان خود را در ارج نهادن به همت جامعه ارمنی بکار بسته و منابع ملی در اختیار خود را به گونه ای مدیریت فرمائید که نیازها و واقعیت های جامعه ایرانیان ارمنی مغفول نمانده و امید به آینده در دل نسل جوان ایشان به یاس تبدیل نشود. چرا که شما حضار ارجمند و مسئولین گرامی حتماً تصدیق خواهید فرمود که بقا و ارتقای چنین برنامه های تربیتی گسترده و عظیم، جز به حمایت مسئولین و همت مجریان میسر نخواهد بود. حمایت و همتی که لازم و ملزوم یکدیگرند. پس ما را در توسعه و نگهداری مراکزی همچون مرکز آهسته گامان «آگونک» و باشگاه فرهنگی و ورزشی «آرارات» یاری فرمائید.

بعد از سخنان رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی «آرارات» و اجرای گروه کر «زوارتنوتس» به رهبری ادیک تمرازیان و اجرای هنرجویان مدرسه هنر «قازاس ساریان» ارمنستان، ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از بازی ها در مقابل جایگاه رژه رفتند.

بعد از مراسم رژه، کاروان حامل مشعل این دوره از مسابقات به رهبری اوشین ساهاکیان ملی پوش بسکتبال کشورمان وارد ورزشگاه شد و سپس توسط این بسکتبالیست ملی پوش روشن شد.

در ادامه این مراسم همچنین دکتر دکتر کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر محترم ورزش و امور جوانان و اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران و شمال کشور نیز به ایراد سخن پرداختند.

آیین افتتاحیه چهل و نهمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران با مراسم آتش بازی پایان یافت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։