فا
چهارشنبه, 26 مهر 1396 10:28

پرسپولیس ۲ - الهلال ۲ / پایان رویای فینال برای پرسپولیس/ حسرت فوتبال ایران ۲۵ ساله شد

تیم فوتبال پرسپولیس با توجه به شکست ۴ بر صفر در بازی رفت برابر الهلال و تساوی ۲ بر ۲ در بازی برگشت، از رسیدن به فینال بازماند تا حسرت فوتبال باشگاهی ایران برای قهرمانی در آسیا ۲۵ ساله شود.

«آلیک» - دیدار تیم‌های پرسپولیس و الهلال با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه یافت و سرخپوشان در مجموع با حساب ۶ بر ۲ شکست خوردند و از رسیدن به فینال بازماندند.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های پرسپولیس ایران و الهلال عربستان از دور برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ روز گذشته در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط برگزار شد و پرسپولیس با تساوی ۲ بر ۲ متوقف شد. با توجه به شکست ۴ بر صفر در بازی رفت، پرسپولیس در مجموع با حساب ۶ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند تا حسرت فوتبال باشگاهی ایران برای قهرمانی در آسیا ۲۵ ساله شود.

گادوین منشا در دقیقه ۱۶ گل نخست پرسپولیس را به ثمر رساند. در ادامه عمر خربین نیز در دقیقه ۳۰، از روی نقطه پنالتی برای الهلال گل زد. در نیمه دوم و در دقیقه ۶۰ گادوین منشا گل دوم تیمش را وارد دروازه حریف کرد. این بار نوبت به الهلال رسید و عمر خربین در دقیقه ۷۶ برای تیمش گل زد.

محمد انصاری از پرسپولیس با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد. قضاوت این بازی حساس را گروهی از کشور عمان بر عهده داشتند. 

** گزارش نیمه نخست

در دقیقه سه، در حالی که گادوین منشا در آستانه تک به تک شدن با دروازه بان حریف بود، کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

در دقیقه چهار، بازیکن الهلال از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که توپ با برخورد به مدافعان پرسپولیس با فاصله کم از دروازه بیرانوند به کرنر رفت.

در دقیقه شش، شوت وحید امیری از پشت محوطه جریمه الهلال با فاصله زیادی از دروازه این تیم بیرون رفت.

گل: در دقیقه ۱۶، سانتر بازیکنان پرسپولیس روی دروازه الهلال با واکنش بازیکنان این تیم همراه شد که در بازگشت وحید امیری توپ را روی دروازه فرستاد و منشا با ضربه چکشی دروازه الهلال را فرو ریخت.

در دقیقه ۲۰، سانتر محسن مسلمان به روی دروازه با ضربه سر منشا به اوت رفت.

در دقیقه ۲۹، محمد انصاری با گرفتن پیراهن بازیکن الهلال، داور را مجاب به گرفتن پنالتی به نفع الهلال کرد.

گل: در دقیقه ۳۰، عمر خربین پشت ضربه پنالتی تیمش قرار گرفت و با ضربه چیپ دروازه بیرانوند را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

بعد از گل تساوی بخش الهلال، بازیکنان پرسپولیس تلاش زیادی برای جبران نتیجه کردند که مدافعان الهلال راه را بر حملات این تیم بستند تا نیمه نخست با تساوی یک بر یک تمام شود. 

**گزارش نیمه دوم

در دقیقه ۴۶، بازیکن الهلال از پشت محوطه جریمه پرسپولیس ضربه چیپ زد که با فاصله زیاد بیرون رفت.

در دقیقه ۵۰، بازیکن الهلال با عبور از مدافع پرسپولیس در موقعیت تک به تک با بیرانوند توپ را به آسمان زد تا خطر از بیخ گوش پرسپولیس عبور کند.

در دقیقه ۵۱، گادیون منشا با دروازه بان حریف تک به تک شد اما فشار مدافعان این تیم، منشا را در موقعیت نامساعدی قرار داد و ضربه او با اصابت به پای مدافعان الهلال به دروازه راه پیدا نکرد.

در دقیقه ۵۲، در یک رفت و برگشت توپ در داخل محوطه جریمه به ادواردو رسید اما شوت محکم او را صادق محرمی برگشت داد.

گل: در دقیقه ۶۰، با پاس رو به عقب علی علیپور برای منشا، او وارد محوطه جریمه الهلال شد و با یک شوت محکم، دروازه الهلال را فرو ریخت تا حساب کار ۲ بر یک شود.

در دقیقه ۶۹، گادوین منشا با حرکت پا به توپ مقابل محوطه جریمه الهلال، موقعیت شوت زنی را برای خود فراهم کرد اما ضربه سر نه چندان محکم او را دروازه بان نماینده عربستان در آغوش گرفت.

گل: در دقیقه ۷۶، پاس در عرض سالم به داخل محوطه جریمه به عمر خربین رسید و این بازیکن با یک چرخش و ضربه فنی توپ را به تور دروازه پرسپولیس چسباند و بازی به تساوی ۲ بر ۲ رسید.

در دقیقه ۸۰، سانتر بازیکنان پرسپولیس به بشار رسن رسید اما شوت او بعد از برخورد به دست مدافع الهلال به دروازه راه نیافت که اعتراض بازیکنان پرسپولیس را به دنبال داشت.

در دقیقه ۸۵، ضد حمله بازیکنان الهلال منجر به تک به تک شدن مهاجم این تیم با بیرانوند شد اما ضربه چیپ او با برخورد به دیرک دروازه تبدیل به گل نشد و مدافعان پرسپولیس توپ را برگشت دادند.

در دقیقه ۸۶، ضربه فنی گادوین منشا از روز ضربه کاشته با فاصله اندکی از دروازه حریف به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۸، ضد حمله تند و تیز الهلالی‌ها منجر به یک موقعیت دیگر برای این تیم شد اما ضربه فنی بازیکن الهلال را بیرانوند در آعوش گرفت.

این دیدار در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه یافت تا رویای رسیدن به قهرمانی آسیا برای پرسپولیس و فوتبال ایران به باد برود.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا (احمد نوراللهی ۸۱)، محسن مسلمان (بشار رسن ۶۵)، وحید امیری، گادوین منشا و علی علی‌پور.

ترکیب الهلال: عبدالله المعیوف، محمد البریک (عبدالله زوری ۶۱)، اوسامه هوساوی، عبدالله الحافظ، محمد جحفلی، سلمان الفرج، عبدالملک خیبری، نیکولاس میلیسی (تیاگو ۸۱)، کارلوس ادواردو، نواف العابد و عمر خربین.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։