فا
سه شنبه, 23 آبان 1396 10:20

پیروزی شاگردان کی روش برابر ونزوئلا در دیداری دوستانه

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی با پاس طلایی وحید امیری و ضربه تمام کننده علیرضا جهانبخش تیم ملی فوتبال ونزوئلا را از پیش روی برداشت.

«آلیک» - تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی با پاس طلایی وحید امیری و ضربه تمام کننده علیرضا جهانبخش تیم ملی فوتبال ونزوئلا را از پیش روی برداشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، تیم های ملی فوتبال ایران و ونزوئلا در چارچوب دیداری تدارکاتی در ورزشگاه گوفر اشتادیون نایمخن هلند از ساعت 17 و 30 دقیقه روز گذشته برابر یکدیگر قرار گرفتند.

این دیدار در حالی آغاز شد که در 15 دقیقه ابتدایی بازی، این تیم ایران بود که برتری محسوسی نسبت به حریف خود داشت و توپ و میدان بیشتر در اختیار ملی پوشان ایران بود.

از دقیقه 20 به بعد، تیم ونزوئلا تلاش کرد تا از لاک دفاعی خود خارج شده و حملاتی را روی دروازه ایران ترتیب دهد. با این حال همچنان برتری در میانه میدان از آن هافبک های ایران بود.

در دقیقه 40 داور بر روی خطای سعید عزت اللهی، یک ضربه ایستگاهی برای ونزوئلا اعلام کرد و ارسال بازیکنان این تیم با خروج ناقص علیرضا بیرانوند همراه شد. توپ برگشتی از دفع ناقص بیرانوند می توانست به اولین گل این دیدار برای ونزوئلا تبدیل شود، ولی سیدجلال حسینی کاپیتان با تجربه ایران توپ را از روی خط دروازه با ضربه سر بازگرداند.

این نیمه بدون آنکه توپی از خط دروازه دو تیم عبور کرده باشد به پایان رسید و دو تیم راهی رختکن شدند.

نیمه دوم در حالی آغاز شد که رشید مظاهری به جای بیرانوند درون دروازه ایران جای گرفت و اکبر ایمانی جانشین عزت اللهی شد. اشکان دژاگه نیز جای خود را به سامان قدوس داد.

در دقیقه 52 ضربه سر بازیکنان ایران از روی نقطه کرنر از روی خط دروازه ونزوئلا توسط دروازه بان این تیم به کرنر دیگری تبدیل شد. اما چهار دقیقه بعد، فرار زیبای وحید امیری و اشتباه دروازه بان ونزوئلا در خروج از دروازه، باعث شد تا پاس طلایی وی برابر دروازه خالی ونزوئلا به جهانبخش برسد و وی نیز با یک ضربه بغل پا و به راحتی دروازه تیم حریف را گشود.

بعد از این گل، بازیکنان ونزوئلا تلاش کردند تا حملاتی را روی دروازه ایران ترتیب دهند و جلو کشیدند.

در دقیقه 60، کی روش بار دیگر دست به تعویض زد و این بار به طور همزمان کاوه رضایی را جایگزین جهانبخش و سردار آزمون را جانشین رضا قوچان نژاد کرد و سیدجلال حسینی جای خود را به امید ابراهیمی داد.

از دقیقه 65 به تدریج دامنه حملات ونزوئلا شدت یافت و این تیم چندین موقعیت خطرناک روی دروازه ایران ایجاد کرد. در دقیقه 73 چندین بار توپ از دو سوی زمین بر روی دروازه مظاهری ارسال شد، ولی در نهایت وی موفق به مهار این توپ های ارسالی شد.

با این حال دروازه تیم ایران در این دیدار بسته ماند و شاگردان کی روش موفق شدند مانند دیدار گذشته خود برابر پاناما، ونزوئلا را شکست دهند.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

علیرضا بیرانوند (رشید مظاهری دقیقه 46)، رامین رضائیان، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی (امید ابراهیمی دقیقه 60)، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی (اکبر ایمانی دقیقه 46)، علی کریمی، اشکان دژآگه (سامان قدوس دقیقه 46)، علیرضا جهانبخش (کاوه رضایی دقیقه 60)، وحید امیری و رضا قوچان نژاد (سردار آزمون دقیقه 60)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։