Print this page
شنبه, 25 آذر 1396 09:34

جام قهرمانی کشتی فرنگی باشگاه های جهان در نصف جهان ماند

تیم کشتی فرنگی بیمه رازی اصفهان در دیدار فینال چهارمین دوره جام کشتی فرنگی باشگاه های جهان با شکست سینا صنعت ایذه مدافع عنوان قهرمانی، برای دومین بار قهرمان این رقابت ها شد.

«آلیک» - تیم کشتی فرنگی بیمه رازی اصفهان در دیدار فینال چهارمین دوره جام کشتی فرنگی باشگاه های جهان با شکست سینا صنعت ایذه مدافع عنوان قهرمانی، برای دومین بار قهرمان این رقابت ها شد.

به گزارش ایرنا، چهارمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان از روز پنجشنبه با حضور 10 تیم خارجی و سه تیم داخلی در سالن 6 هزار نفری 25 آبان شهر اصفهان آغاز شد و روز گذشته با شناخت تیم های برتر به پایان رسید.

بیمه رازی اصفهان در دیدار فینال با پیروزی 8 بر 2 مقابل سینا صنعت ایذه به برتری رسید و برای دومین بار قهرمان جام باشگاه های جهان شد.

همچنین تیم های بیوک شهیر ترکیه و گئورگین کلاب گرجستان به ترتیب در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند.

تیم های مسکو روسیه، شهدای مدافع حرم قم، دینامو ارمنستان، سامسون اوکراین، المپیک هاپس رومانی و اس سی بوداپست مجارستان نیز در رده های پنجم تا دهم قرار گرفتند.

تیم پاستور اندیمشک در سال 2014، بیمه رازی در سال 2015 و سینا صنعت اندیمشک در سال 2016 قهرمان جام باشگاههای جهان شده بودند.

در دیدار فینال که تقریبا نیمی از سالن 6 هزار نفری اصفهان توسط علاقمندان این شهر و همچنین تماشاگران خونگرم استان خوزستان و بخصوص شهر ایذه پر شده بود، با تشویق های بی امان تیم های مورد علاقه خود را تشویق می کردند و شور و حال وصف ناپذیری را بر خلاف روز نخست که استقبال چندانی نشده بود، به رقابت ها بخشیده بودند.

تماشاگران ایذه ای با اجرای سورنا که مختص هموطنان بختیاری کشورمان است تیم سینا صنعت ایذه را تشویق می کردند.

در مبارزه نخست دیدار فینال و در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری دارنده مدال طلای جوانان جهان در کشتی بسته توانست حریف خود را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد و میثم دلخانی دارنده مدال برنز جوانان جهان از تیم سینا صنعت ایذه نیز در دومین کشتی و در وزن 60 کیلوگرم مقابل مهرداد مردانی دارنده طلای جوانان آسیا با خاک کردن حریف و رساندن امتیازات خود به سه، این برتری را تا پایان 6 دقیقه حفظ کرد و با پیروزی 3 بر 2 دومین پیروزی تیم ایذه ای را رقم زد.

در کشتی سوم این دیدار و در وزن 63 کیلوگرم که با دو پیروزی سینا صنعت ایذه از حساسیت زیادی برخوردار بود، سامان عبد ولی دارنده مدال برنز جوانان جهان با استفاده از تجربه خود و کم کاری حریف و تنها با بیرون بردن حریف از تشک مسابقه با نتیجه 9 بر یک پیروز شده و نخستین پیروزی بیمه رازی اصفهان را کسب کرد.

همچنین در مبارزه چهارم و در وزن 67 کیلوگرم آرتم سورکوف دارنده دو مدال برنز جهان از کشور روسیه مقابل محمدرضا گرایی جوان فرنگی کار شیرازی تیم سینا صنعت ایذه قرار گرفت و در وقت نخست با اجرای فن کمر زیبا و بیرون بردن حریف از تشک جمع امتیازات خود را به 5 رساند و در نهایت با پیروزی 5 بر 2 دومین شکست سینا صنعت را در فینال رقم زد تا دو تیم هر کدام دو پیروزی داشته باشند.

در مبارزه وزن 72 کیلوگرم محمد علی گرایی دارنده مدال برنز سال 2017 جهان از بیمه رازی مقابل علی ارسلان دارنده مدال برنز آسیا قرار گرفت که در همان ابتدای کار گرایی با دستان کشیده خود با خاک کردن حریف و بارانداز و در پایان با کول اندازی زیبا حریف را 10 بر صفر شکست داد.

در کشتی حساس ششم و در وزن 77 کیلوگرم رومن ولاسوف دارنده دو مدال طلای المپیک و دو طلای قهرمانی جهان به مصاف پیام بویری دارنده نقره جوانان جهان و برنز امیدهای جهان رفت.

ولاسوف فرنگی کار نامدار روسی که در جهانی سال 2017 در فرانسه و در وزن 80 کیلوگرم وداع زودهنگامی از رقابت ها داشت، برای نخستین مرتبه بعد از مسابقات جهانی در جام باشگاههای جهان و در وزن 77 کیلوگرم خود را به بوته آزمایش گذاشت و از همان ابتدا دو کشتی گیر با ارایه نمایشی بسته در سه دقیقه اول تنها به زیر کتف زدن اکتفا کردند اما ولاسوف عضو تیم بیمه رازی که گویا تازه در سه دقیقه دوم موتورش روشن شده بود در همان ابتدا با اجرای سالتو بارانداز و روی پل بردن حریف، بویری را 10 بر یک شکست داد تا نتیجه کشتی بعد از انجام شش مبارزه 4 بر 2 به سود بیمه رازی باشد.

بعد از مبارزه جذاب وزن 77 کیلوگرم با فنون زیبای رومن ولاسف، سعید عبد ولی دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان به مصاف ماکسیم مانوکیان دارنده مدال طلای سال 2017 (ارمنستان) در وزن 82 کیلوگرم رفت که عبد ولی فرنگی کار کهنه کار تیم ملی از خستگی و ناآماده بودن مانوکیان استفاده کرد و او را 6 بر 2 شکست داد و پنجمین پیروزی بیمه رازی را ثبت کرد.

در مبارزه هشتم دیدار فینال و در وزن 87 کیلوگرم سینا صنعت ایذه برای امیدوار بودن جهت کسب تکرار عنوان قهرمانی باشگاههای جهان ژان بلنیوک فرنگی کار سیه چهره اوکراین که مدال طلای جهان و نقره بازی های المپیک را در کارنامه دارد به مصاف مهدی فلاح دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2012 و برنز بازی های کشورهای اسلامی فرستاد که دو فرنگی کار با ارایه یک کشتی کسل کننده و کم برخورد با تک امتیازی که به دلیل کم کاری بلنیوک کسب کرد، دومین قهرمانی بیمه رازی را در جام باشگاه های جهان قطعی کرد.

نتایج انفرادی دیدار بیمه رازی 8 - سینا صنعت ایذه 2 (اسامی فرنگی کاران تیم بیمه رازی در ابتدا آمده):

55 کیلوگرم: مسلم نادری 1 - رضا خدری 2

60 کیلوگرم: مهرداد مردانی 2 - میثم دلخانی 3

63 کیلوگرم: سامان عبد ولی 9 - بهنام مرادی 1

67 کیلوگرم: آرتم سورکوف 5 - محمدرضا گرایی 2

72 کیلوگرم: محمد علی گرایی 10 - علی ارسلان صفر

77 کیلوگرم: رومن ولاسوف 10 - پیام بویری 1

82 کیلوگرم: سعید عبد ولی 6 - ماکسیم مانوکیان 2

87 کیلوگرم: مهدی فلاح 1 - ژان بلنیوک صفر

97 کیلوگرم: سید مصطفی صالحی زاده 10 - حسن آریا نژاد صفر

130 کیلوگرم: شهاب قوره جیلی (برنده) - مهدی نوری (حاضر نشد)