فا
سه شنبه, 24 بهمن 1396 10:44

شکست تراکتورسازی و ذوب آهن در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در اولین دیدار خود در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا برابر الاهلی عربستان با یک گل شکست خورد. تیم ذوب آهن دیگر نماینده کشورمان نیز در نخستین بازی خود، بازی یک برصفر برده مقابل الدحیل قطر را در پایان با نتیجه سه بر یک واگذار کرد و سه امتیاز ارزشمند این بازی را از دست داد.

«آلیک» - تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در اولین دیدار خود در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا برابر الاهلی عربستان با یک گل شکست خورد.

به گزارش ایرنا، شاگردان ساغلام سرمربی ترکیه ای تراکتورسازی تبریز که شب گذشته در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و از گروه A این رقابت ها در ورزشگاه «السیب» عمان از تیم الاهلی عربستان پذیرایی می کردند، با یک گل برابر حریف خود شکست را پذیرفتند.

در نیمه نخست تیم الاهلی عربستان تیم برتر میدان بوده و بازیکنان این تیم نسبت به تراکتورسازی در موقعیت های بهتری برای گلزنی قرار داشتند.

مهم ترین ضربه بازیکنان تیم تراکتورسازی در دقیقه 44 رخ داد و شوت زیبای احسان پهلوان با اختلاف کمی از دیرک دروازه تیم الاهلی عربستان به خارج از زمین رفت و نیمه اول بازی با نتیجه تساوی بدون گل تمام شد و بازیکنان به رختکن رفتند.

با شروع نیمه دوم، تراکتورسازی تلاش کرد تا توپ و میدان را در اختیار گرفته و دروازه الاهلی را باز کند. در دقیقه 62 حرکت تکنیکی پهلوان باعث به هم خوردن نظم دفاعی تیم مقابل شد، ولی ضربه نهایی این بازیکن از قدرت کافی برای گشودن دروازه الاهلی برخوردار نبود و دروازه بان حریف به راحتی توپ را در آغوش کشید.

پنج دقیقه بعد اما الاهلی پشت محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و توپ ارسالی از روی این ضربه ایستگاهی توسط مهند احمد وارد دروازه تراکتورسازی شد.

بعد از این گل تلاش های بازیکنان تراکتورسازی برای جبران گل خورده در این دیدار افزایش یافت، ولی با این حال این تلاش ها راه به جایی نبرد و در نهایت این دیدار با یک گل به سود تیم الاهلی پایان یافت.

آیدا جومپی ژاپنی قضاوت این دیدار را برعهده داشت. وی در این دیدار محمد ایران پوریان (48) و رضاشربتی (60) از تراکتورسازی و الامری (45) از الاهلی را با کارت زرد جریمه کرد.

تیم ذوب آهن دیگر نماینده کشورمان نیز در نخستین بازی خود، بازی یک برصفر برده مقابل الدحیل قطر را در پایان با نتیجه سه بر یک واگذار کرد و سه امتیاز ارزشمند این بازی را از دست داد.

در این دیدار که از گروه B این رقابت ها و در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه شهر دوحه برگزار شد، تیم ذوب آهن در حالیکه در نیمه نخست با یک گل از حریف پیش بود، در نیمه دوم سه گل دریافت و نتیجه بازی را به این تیم واگذار کرد.

کی روش استنلی در دقیقه 13 برای تیم ذوب آهن گلزنی کرد و کریم بوضیاف در دقایق 74 و 77 و کریم مساکنی در قیقه 84 برای تیم الدحیل گلزنی کرده و سه امتیاز ارزشمند این بازی را برای تیمشان به ارمغان آوردند.

شاگردان امیر قلعه نویی نیمه نخست را توفانی آغاز کردند و بازی را در اختیار گرفتند و خیلی زود هم به گل رسیدند.

در دقیقه 13 حرکت روبه جلوی بازیکنان ذوب آهن تمرکز خط دفاع الدحیل را برهم زد و مرتضی تبریزی مهاجم و بهترین گلزن این تیم با ضربه سر تیرک افقی دروازه حریف را به لرزه درآورد و توپ برگشتی به کی روش استنلی رسید و این بازیکن با ضربه سری دقیق این توپ را درون دروازه کلود امین جای داد و تیمش را پیش انداخت.

در ادامه بازیکنان تیم الدحیل که غافلگیر شده و انتظار این گل را نداشتند، با در اختیار گرفتن توپ و میدان بازیکنان تیم ذوب آهن را وادار به عقب نشینی کرده و حملاتی را به روی دروازه این تیم طراحی کردند، اما رشید مظاهری سنگربان تیم ذوب آهن با واکنش های مناسب بازیکنان این تیم را ناکام گذاشت.

در ادامه این نیمه بازیکنان ذوب آهن که تنها چشم به ضد حملات داشتند با تمرکز بالا در دفاع از تنها گل خود دفاع کرده و با پیروزی این نیمه را به پایان رساندند.

بازیکنان تیم الدحیل همانطور که قابل پیش بینی بود بازی را در نیمه دوم در دست گرفته و بر روی دروازه تیم ذوب آهن حملات متعددی را طراحی کردند و مهاجمان این تیم در دو صحنه در موقعیت گلزنی صد درصدی قرار گرفتند.

در ادامه این حملات بازیکنان این تیم دو موقعیت گلزنی مناسب پیدا کردند که این فرصت ها با هوشیاری رشید مظاهری سنگربان ذوب آهن و حضور به موقع حمید بوحمدان در دهانه دروازه خودی از حریف گرفته شد.

در دقیقه 58 ارسال بلند بازیکنان ذوب آهن در محوطه جریمه الدحیل به بازوی مدافع این تیم برخورد کرد، در این صحنه تبریزی معتقد به اعلام ضربه پنالتی بود که داوراعتقادی به آن نداشت.

در ادامه بازیکنان الدحیل که به دنبال جبران گل خورده و فرار از شکست بودند، بالاخره مزد حملات خود را گرفتند و دروازه ذوب آهن را گشودند.

نخستین گل تیم الدحیل در دقیقه 74 به ثمر رسید، در این دقیقه پاسکاری های متعدد بازیکنان این تیم که درون محوطه جریمه ذوب آهن قرار داشتند به یوسف مساکنی کاپیتان این تیم رسید و شوت محکم این بازیکن را رشید مظاهری نتوانست مهار کند و توپ برگشتی به کریم بوضیاف رسید و با شوتی دقیق برای تیمش گلزنی کرد.

در حالیکه بازیکنان تیم ذوب آهن همچنان بر دفاع اصرار داشتند، گل دوم را دریافت کردند این گل در دقیقه 77 به ثمر رسید. در این دقیقه بوضیاف با ضربه سر دروازه مظاهری را برای دومین بار باز کرد.

این روند همچنان ادامه داشت و در دقیقه 84 در یک ضد حمله المساکنی گل سوم تیمش را درون دروازه ذوب آهن جای داد. در دقایق پایانی تلاش بازیکنان تیم ذوب آهن نتیجه ای در بر نداشت و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

ساتو ریوجی از ژاپن از سوی کمیته داوران کنفدراسیون آسیا قضاوت این دیدار را برعهده داشت و با نشان دادن کارت زرد به استنلی بازیکن تیم ذوب آهن و بسام هشام و نام تائه هی بازیکنان تیم الدحیل قطر این بازیکنان را جریمه کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։