فا
سه شنبه, 15 اسفند 1396 09:19

برتری روحیه بخش پرسپولیس و امیدواری برای صعود آسیایی / توقف الجزیره در خانه برابر تراکتورسازی

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در دیدار برابر الوصل امارت به برتری دو بر صفر رسید، همچنین تیم فوتبال تراکتورسازی نیز در سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر الجزیره امارات به تساوی بدون گل دست یافت.

 «آلیک» - تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار برابر الوصل امارت در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا به برتری روحیه بخش دو بر صفر رسید تا ضمن فراموش کردن شکست در شهر آورد، در شرایط خوبی برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس یکی از نمایندگان ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا، روز گذشته از هفته سوم مرحله گروهی این مسابقات در ورزشگاه آزادی به مصاف الوصل امارات رفت و به راحتی صاحب برتری 2 بر صفر شد.

پرسپولیس با برتری در این دیدار 6 امتیازی شد تا شرایط خوبی برای صعود پیدا کند و الوصل هم بدون امتیاز باقی ماند تا امیدی برای صعود نداشته باشد.

این دیدار در حضور حدود 30 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی و از گروه C لیگ قهرمانان برگزار شد.

پرسپولیسی ها که پس از شکست شهرآورد پایتخت پا به این دیدار گذاشته بودند در دقایق ابتدایی، عملکرد خوبی از خود نشان ندادند.

پرسپولیس همچون دیدارهای اخیر خود برای رسیدن به دروازه حریف، بیشتر تمرکزش را به حرکت از جناح چپ و ارسال های وحید امیری معطوف کرده بود.

در دقیقه 36 پرتاب اوت حسین ماهینی در شلوغی محوطه جریمه الوصل به فرشاد احمدزاده رسید و این بازیکن با شوتی سرضرب دروازه نماینده امارات را باز کرد.

در دقیقه چهلم، دروازه بان الوصل با خطای آشکار علی علیپور را متوقف کرد تا داور نقظه پنالتی را نشان دهد.

علیپور این پنالتی را تبدیل به گل کرد تا تعداد گل های خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا را به عدد 3 برساند.

در نیمه دوم پرسپولیس با روحیه بهتری برای رسیدن به گل های بیشتر تلاش کردند و الوصل هم که تعداد زیادی از بازیکنان اصلی اش را در این دیدار در اختیار نداشت، عملکرد خوبی از خود نشان داد.

در دقیقه 68 محسن مسلمان هافبک خلاق پرسپولیس پس از هفته ها نیمکت نشینی و در میان تشویق بی امان تماشاگران، جانشین سیامک نعمتی شد.

در ادامه نیز گادوین منشا و احمد نورالهی جای حسین ماهینی و فرشاد احمدزاده را گرفتند.

در دیگر دیدار این گروه، نسف قارشی ازبکستان با یک گل برابر السد قطر به برتری رسید.

اکنون در گروه C لیگ قهرمانان آسیا؛ پرسپولیس، السد و نسف قارشی سه امتیازی هستند تا رقابت نزدیکی برای صعود داشته باشند و الوصل نیز اندوخته ای ندارد.

 

** الجزیره در خانه برابر تراکتورسازی متوقف شد

تیم فوتبال تراکتورسازی در سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر الجزیره امارات به تساوی بدون گل دست یافت و این تیم را در خانه متوقف کرد.

به گزارش ایرنا، تیم های فوتبال الجزیره امارات و تراکتورسازی ایران از ساعت 18 و 30 دقیقه روز گذشته و در چارچوب گروه اول لیگ قهرمانان آسیا در هفته سوم در ورزشگاه محمد بن زاید امارات برابر یکدیگر قرار گرفتند.

این دیدار در حالی برگزار می شد که تراکتورسازی از دو دیدار قبلی خود هیچ امتیازی کسب نکرده بود و انگیزه بالایی برای کسب امتیاز از این دیدار داشت. اما در سوی دیگر میدان الجزیره بدنبال کسب هر سه امتیاز این دیدار در خانه بود.

همچنین الجزیره امارات در نیمه نخست توپ و میدان را در اختیار داشت به طوری که 61 درصد از مالکیت توپ در این نیمه در اختیار این تیم بود و صاحب چندین موقعیت خطرناک روی دروازه تراکتورسازی شد. با این حال تراکتورسازی نیز در این نیمه دست و پا بسته بود و با وجود آنکه تنها 39 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت اما در ضد حملات چندین موقعیت خوب را بدست آورد که با بی دقتی احسان پهلوان و علی طاهران این موقعیت ها از دست رفت.

با شروع نیمه دوم، تراکتورسازی مقداری از لاک دفاعی خود نسبت به نیمه نخست خارج شد و تلاش کرد تا میانه میدان را در اختیار خود بگیرد. با این حال از دقیقه 80 به بعد بار دیگر تیم میزبان بر توپ و میدان مسلط شد و چندین موقعیت خطرناک دیگر روی دروازه تیم ایرانی ترتیب داد. درخشش دروازه بان تراکتورسازی در چندین موقعیت خطرناک باعث شد تا تیم حریف در گشودن دروازه این تیم ناکام بماند.

با این حال تلاش بازیکنان هر دو تیم تا پایان این دیدار نتیجه ای در برنداشت و تراکتورسازی با تساوی خارج از خانه برابر الجزیره اولین امتیاز خود را در گروه اول لیگ قهرمانان آسیا بدست آورد ولی همچنان در رده چهارم باقی ماند. الجزیره نیز با توقف برابر تراکتورسازی 4 امتیازی شد و پایین تر از الاهلی عربستان و بالاتر از الغرفاه قطر در رده دوم باقی ماند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։