فا
سه شنبه, 22 اسفند 1396 10:11

لیگ قهرمانان آسیا؛ استقلال و العین به تساوی رضایت دادند / شکست سنگین ذوب آهن برابر الوحده امارات

دیدار تیم های فوتبال استقلال ایران و العین امارات در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی یک بر یک به اتمام رسید و تیم فوتبال ذوب آهن نیز با نتیجه سه بر صفر مغلوب تیم الوحده امارات شد.

«آلیک» - دیدار تیم های فوتبال استقلال ایران و العین امارات در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال تهران یکی از نمایندگان ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا، روز گذشته در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف العین امارات رفت که این بازی مهیج با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.

80 هزار تماشاگر از نزدیک این دیدار را که به قضاوت تیم داوری هنگ کنگی برگزار شد، تماشا کردند.

نماینده ایران با حمایت گسترده هواداران، دیدار را هجومی آغاز کرد که بعد از گذشت دقایق ابتدایی، روند بازی متعادل شد.

در دقیقه 23 عمر عبدالرحمن ستاره العین شوتی سنگین را روانه دروازه استقلال کرد که با نوک انگشتان سیدحسین حسینی و کمک دیرک دروازه، تبدیل به گل نشد.

در دقیقه 38 ضربه سر پژمان منتظری با واکنش خوب دروازه بان العین همراه شد و توپ برگشتی را روزبه چشمی به راحتی از دست داد.

یک دقیقه پس از آن فرشید اسماعیلی با خطای مدافع العین متوقف شد تا داور نقطه پنالتی را به سود استقلال نشان دهد.

مامه تیام مهاجم سنگالی استقلال این ضربه پنالتی را به راحتی تبدیل به گل کرد تا ورزشگاه غرق در شادی شود.

در نهایت نماینده شایسته ایران در پایان نیمه نخست به پیروزی یک بر صفر دست یافت.

در ابتدای نیمه دوم، العین بختی طلایی برای گلزنی داشت که ضربه مارکوس برگ را سیدحسین حسینی دفع کرد.

در دقیقه 60 مامه تیام ستاره هفته های اخیر استقلال جای خود را به علی قربانی داد.

بازیکنان العین در نیمه دوم با در اختیار داشتن توپ و میدان و استفاده از تمام فضای زمین برای رسیدن به دروازه میزبان، استقلالی ها را مجبور به عقب نشینی کردند.

حملات العین در دقیقه 78 نتیجه داد و شوت تماشایی تسوکاسا شیوتانی مدافع جناح چپ ژاپنی کار را به تساوی یک بر یک کشاند.

در دقیقه 86 العین در آستانه گل دوم قرار داشت که باز هم سیدحسین حسینی ناجی تیمش شد.

در دقیقه 90 علی قربانی فرصتی مناسب برای گلزنی داشت که ضربه او را دروازه بان العین دفع کرد.

در نهایت داور هنگ کنگی سوت پایان بازی را به نشان تساوی یک بر یک به صدا در آورد.

تیم فوتبال ذوب آهن نیز در جریان رقابت های دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روز گذشته با نتیجه سه بر صفر مغلوب تیم الوحده امارات شد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که در ورزشگاه «محمد بن زائد» شهر ابوظبی برگزار شد، شاگردان لارنتیو رگکامف برابر تیم ذوب آهن خوش درخشیدند و این تیم را با سه گل شکست دادند و ضمن جبران شکست دو بر صفر دیدار رفت، سه امتیاز ارزشمند این دیدار را کسب کردند.

سباستین تاگلیابو در دقیقه 1+45 و مراد باتنا با ضربه استثنایی در دقیقه 58 اولین و دومین گل تیم الوحده را وارد دروازه رشید مظاهری سنگربان تیم ذوب آهن کردند و سومین گل نیز در دقیقه 65 توسط العکباری به ثمر رسید.

در نیمه نخست این دیدار بازیکنان دو تیم چندین بار بر روی دروازه یکدیگر ایجاد خطر کردند که مهاجمان دو تیم به نحو مطلوب از این موقعیت ها استفاده نکرده و این فرصت ها را یکی پس از دیگری از دست دادند.

بهترین موقعیت تیم ذوب آهن در دقیقه 28 بدست آمد. در این دقیقه مرتضی تبریزی با سنگربان الوحده تک به تک شد، اما توپ را به خارج از زمین فرستاد.

در حالی که نیمه نخست با نتیجه تساوی بدون گل در حال اتمام بود، تاگلیابو با شوتی دقیقه دروازه ذوب آهن را گشود و برتری تیمش در این نیمه را رقم زد.

نیمه دوم با حملات تیم ذوب آهن بر روی دروازه تیم الوحده آغاز شد، بهترین موقعیت این تیم را حمید بوحمدان در دقیقه 52 از دست داد، در این دقیقه و بدنبال اعلام خطا، توپ ارسالی در محوطه جریمه به بوحمدان رسید و او درحالیکه تعادل لازم را نداشت توپ را به خارج از زمین فرستاد.

در دقیقه 54 شوت سنگین مهاجمان تیم الوحده امارات را دروازه بان تیم ذوب آهن دفع کرد، مظاهری در ادامه ضربه سر و برگشتی دیگر مهاجم تیم الوحده را دفع کرد و توپ پس از برخورد با دیرک عمودی دروازه به خارج از زمین رفت.

در دقیقه 58 مراد باتنا با شوتی استثنایی و دقیق برای تیم الوحده گلزنی کرد و اختلاف را به دو گل افزایش داد در این دقیقه باتنا توپ دریافتی از ژوژاک را دریافت و آن را به گل تبدیل کرد.

در دقیقه 65 و در ادامه برتری های تیم الوحده در نیمه دوم، العکباری در محوطه جریمه تیم ذوب آهن صاحب توپ شد و بدون آنکه با مزاحمتی از سوی مدافعان یا هافبک های ذوب آهن مواجه شود ازاین فرصت به نحو مطلوب بهره برداری کرد و با شوتی زمینی توپ را درون دروازه مظاهری جای داد.

در ادامه تیم الوحده باز هم تیم برتر میدان بود، اما این تیم به لطف درخشش مظاهری به گل های بیشتر نرسید.

امیر قلعه نویی که بازی را ازدست رفته می دید، در ترکیب تیمش تغییراتی ایجاد کرد که البته این تغییرات نیز بی ثمر بود و تیم ذوب آهن مغلوب تیم الوحده امارات شد.

ذوب آهن در دیدار رفت تیم الوحده امارات را با نتیجه دو بر صفر شکست داده بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։