فا
دوشنبه, 29 مرداد 1397 10:14

سبد ایران در نخستین روز رسمی بازی های آسیایی با طلاهای کُشتی پربار شد

نمایندگان ورزشی ایران در نخستین روز بازی های آسیایی 2018 اندونزی با 2 نشان زرین کشتی آزاد حسن یزدانی و علیرضا کریمی، 2 نقره تکواندو و یک برنز کشتی پس از چین، ژاپن و کره جنوبی در جایگاه چهارم جدول رده بندی رقابت ها ایستادند.

«آلیک» - نمایندگان ورزشی ایران در نخستین روز بازی های آسیایی 2018 اندونزی با 2 نشان زرین کشتی آزاد حسن یزدانی و علیرضا کریمی، 2 نقره تکواندو و یک برنز کشتی پس از چین، ژاپن و کره جنوبی در جایگاه چهارم جدول رده بندی رقابت ها ایستادند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 اندونزی از روز گذشته به طور رسمی در جاکارتا و پالمبانگ و هفت شهر حومه جاوا در حالی آغاز شد که روزی پرکار و پربار برای نمایندگان ایران رقم خورد.

ورزشکاران ایران در رقابتی تنگاتنگ و فشرده در 10 رشته به مصاف حریفان آسیایی رفتند که در مجموع با کسب پنج نشان رنگارنگ (2 طلا، 2 نقره و یک برنز) نخستین روز رقابت های خود را به پایان رساندند. نخستین نشان کاروان ایران با نقره کوروش بختیاری پومسه کار تکواندو ضرب شد.

بلافاصله با دشت نخستین نشان، ذخیره سبد ایران در جاکارتا هم با تکرار همین مدال به دست مرجان سلحشوری بانوی تکواندوی کشورمان نقره باران شد.

اما حسن یزدانی آزادکار وزن 86 کیلوگرم و سومین مدال آور روز نخست بازی ها در جاکارتا با اقتدار کامل نخستین طلای کاروان را کسب کرد. پیش تر رضا اطری در دیدار رده بندی وزن 57 کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف کره ای با کسب مدال برنز، نخستین مدال کشتی آزاد را در بازی های آسیایی کسب کرد.

آخرین و دومین مدال طلای روز گذشته بر سینه علیرضا کریمی نقش بست.

کبدی مردان ایران در نخستین بازی با نتیجه 55 بر 19 ژاپن را گلباران کردند و کبدی زنان کشورمان هم با قدرت بر حریف تاختند تا کامشان شیرین شود.

اما شمشیربازان سابر و اپه انفرادی ایران هم با ترکیب نجمه سازنچیان، فایزه رفیعی، محمد اسماعیلی و محمد رضایی که مرحله مقدماتی رقابت های خود را با صعود به مرحله حذفی هجدهمین دوره بازی های آسیایی اندونزی آغاز کردند از راهیابی به جمع 16 و 32 تیم برتر بازماندند و تیم سپک تاکرا هم که برای نخستین بار به این رویداد اعزام شد برابر میزبان باخت.

تیراندزان ایران در این روز با اختلاف یک امتیاز فینال را از دست دادند و در شنا و روئینگ و تنیس روی میز هم نمایندگان ناکام ماندند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։