فا
چهارشنبه, 07 شهریور 1397 09:05

لیگ قهرمانان آسیا؛ الدحیل به دشواری از سد پرسپولیس گذشت

تیم فوتبال الدحیل قطر در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دشواری و با نتیجه یک بر صفر از سد پرسپولیس گذشت.

«آلیک» - تیم فوتبال الدحیل قطر در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دشواری از سد پرسپولیس گذشت.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که در ورزشگاه بین المللی «خلیفه» شهر دوحه برگزار شد، شاگردان نبیل معلول در یک بازی نه چندان جذاب و دیدنی تیم پرسپولیس را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کردند تا در دیدار برگشت برابر این تیم کار سختی در ورزشگاه آزادی پیش رو داشته باشند.

تنها گل این دیدار را المعزعلی در دقیقه 15 درون دروازه پرسپولیس جای داد و برتری تیمش در این دیدار خانگی را رقم زد.

دیدار تیم های الدحیل و پرسپولیس در نیمه نخست جذابیت زیادی نداشت و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. البته بازیکنان تیم الدحیل از همان دقایق ابتدایی شروع این نیمه کنترل بازی را در دست داشتند و خلق موقعیت کردند. مهم ترین فرصت این تیم در این دقایق را نام تائه هی در دقیقه چهار از دست داد.

در دقیقه 7 بازیکنان تیم پرسپولیس از سمت چپ وارد محوطه جریمه الدحیل شدند اما علی علیپور نتوانست از فرصت به دست آمده استفاده کند و این موقعیت برای این تیم از دست رفت.

در دقیقه 15 ادمیلسون پس از جاگذاشتن حسین ماهینی وارد محوطه جریمه تیم پرسپولیس شد و توپ را به محوطه شش قدم ارسال کرد و المعزعلی با ضربه سر دروازه تیم پرسپولیس را باز کرد.

در دقیقه 23 امید عالیشاه بهترین فرصت گلزنی تیمش را از دست داد. در این دقیقه بشار رسن با پاس عمقی عالیشاه را در محوطه جریمه الدحیل درموقعیت گلزنی قرارداد که شوت این بازیکن از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

در دقیقه 27 علیرضا بیرانوند در دفع توپ پاس روبه عقب دریافتی از مدافعان تیمش اشتباه کرد و آن را به مهاجمان الدحیل سپرد که با هوشیاری مدافعان سرخپوش توپ دریافتی از بازیکنان حریف پس گرفته شد و از پشت محوطه جریمه دور شد.

در ادامه دیدار توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و خطر جدی دروازه دو تیم را تهدید نکرد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ نیمه دوم را بهتر از نیمه اول آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی این نیمه فشار زیادی به تیم حریف وارد کردند.

در دقیقه 46 شوت زیبا و سنگین محمد انصاری با اختلاف کم از بالای دروازه الدحیل به خارج رفت.

در ادامه این دیدار توپ و میدان در میانه میدان در جریان بود و بازیکنان دو تیم در طراحی حملات خطرناک بر روی دروازه حریف موفق نبودند.

رفته رفته بازی فیزیکی شد و بازیکنان دو تیم به روی یکدیگر مرتکب خطاهای جدی شدند که حاصل آن دریافت کارت زرد بود.

در دقیقه 79 برانکو، علی علیپور مهاجم خود را بیرون کشید و گادوین منشاء را جایگزین او درخط حمله کرد تا بلکه در حضور او این تیم فرصت گلزنی پیدا کند که این تعویض و همچنین تغییر در ترکیب تیم الدحیل مثمرثمر واقع نشد. البته بازیکنان تیم الدحیل در دقایق پایانی این دیدار یک بار دیگر موقعیت گلزنی پیدا کردند که ضربه سر مهاجمان این تیم پس از برخورد با شجاع خلیل زاده به بیرون رفت.

این دیدار با تک گل المعزعلی که در دقیقه 15 درون دروازه علیرضا بیرانوند سنگربان سرخپوشان پایتخت جای داد به پایان رسید.

ترکیب الدحیل:

کلود امین، لوکاس مندز، محمد موسی، سلطان بریک، مراد ناجی، لوییز مارتین، عاصم مادیبو، نام تائه هی، ادمیلسون، المعزعلی و یوسف العربی.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، حسین ماهینی، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، امید عالیشاه، سیامک نعمتی (از دقیقه 84 آدام همتی) و علی علیپور (از دقیقه 76 گادوین منشاء).

قضاوت این دیدار برعهده مهند قاسم داور بین المللی عراقی بود. او در این دیدار به عاصم مادیبو و لوکاس مندز بازیکنان تیم الدحیل و سیامک نعمتی و محمد انصاری بازیکنان تیم پرسپولیس کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.

دیدار برگشت این دو تیم بیست و ششم شهریور ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։