فا
دوشنبه, 07 آبان 1397 14:50

حضور قهرمانان نوجوان تیم کشتی ایران در ارمنستان

تیم کشتی سینا صعنت ایذه کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز مقام اول رقابت های بین المللی ارمنستان را بدست آورد.

«آلیک» - پیرو قهرمانی تیم کشتی سینا صعنت ایذه جمهوری اسلامی ایران در رقابت های بین المللی ارمنستان، سرمربی و کشتی گیران این تیم روز گذشته با سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان دیدار نمودند.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این ملاقات ملک محمد بویری سرمربی تیم نونهالان و نوجوانان سینا صنعت ایذه با اشاره به سطح کیفی مطلوب مسابقات گفت: حدود ۳۵۰ کشتی گیر در قالب ۱۵ باشگاه از جمهوری اسلامی ایران، ارمنستان، روسیه و گرجستان در شهر گیومری ارمنستان طی دو روز به رقابت با یکدیگر پرداختند که در پایان تیم کشورمان با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز مقام اول این دوره از رقابت ها را بدست آورد و تیم های روسیه و گرجستان به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به اینکه سلامت روحی افراد جامعه و بویژه ورزشکاران در گرو سلامتی جسمی آنان است افزودند: برای تربیت یک ورزشکار در سطح قهرمانی خانواده ها و مسئولین ورزشی کشور بایستی نسبت به تهیه امکانات، مربیان خبره و بویژه تغذیه ورزشکاران اهتمام جدی داشته باشند تا ورزشکاران ایرانی بتوانند سکوهای قهرمانی جهان را در رشته های مختلف ورزشی کسب نمایند.

سفیر کشورمان توجه همزمان به سلامت جسم و روح و همچنین تحصیل و یادگیری زبان های خارجی را لازمه موفقیت ورزشکاران ایرانی در میادین جهانی دانستند و افزودند در صورتی که ورزشکار ایرانی مسلح به دانش روز و زبان خارجی باشد، خواهد توانست از حق خود در میادین ورزشی دفاع نموده و به شایستگی پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در جهان به اهتزاز درآورد.

در این دیدار سجادی ضمن اهدای لوح تقدیر به سرمربی این تیم، هدایایی به رسم یادبود به ورزشکاران شرکت کننده در این رقابت ها اهدا نمود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։