فا
چهارشنبه, 01 اسفند 1397 11:03

پلی آف لیگ قهرمانان آسیا؛ صعود ذوب آهن و بازماندن سایپا از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

تیم ذوب آهن شب گذشته در چارچوب رقابت های پلی آف دوم لیگ قهرمانان آسیا تیم الغرافه را 3 بر 2 شکست داد و راهی مرحله گروهی این مسابقات شد و سایپا با شکست سه بر یک مقابل الریان قطر از حضور در مر حله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بازماند.

بازگشت رویایی ذوب آهن برابر الغرافه در قطر

«آلیک» - تیم ذوب آهن شب گذشته در چارچوب رقابت های پلی آف دوم لیگ قهرمانان آسیا در حالی که نیمه نخست را 2 بر صفر واگذار کرده بود، تیم الغرافه را 3 بر 2 شکست داد و راهی مرحله گروهی این مسابقات شد.

به گزارش ایرنا، شاگردان علیرضا منصوریان در این دیدار که در ورزشگاه «ثانی بن جاسم» شهر دوحه قطر برگزار شد، در حالی که در پایان نیمه نخست با نتیجه 2 بر صفر از نماینده قطر عقب افتاده بودند، نیمه دوم را توفانی آغاز و با تلاش بسیار بازیکنان خود 3 گل به حریف زده و بازی باخته را بردند.

اوساگونا در دقیقه 47، امیر ارسلان مطهری در دقیقه 62 و محمد نژاد مهدی در دقیقه 79 برای تیم ذوب آهن در این دیدار گلزنی کرده و تیم خود را راهی مرحله گروهی این رقابت ها کردند.

این درحالی است که احمد علاء الدین در دقیقه 21 و مهدی طارمی در دقیقه 36 با گلزنی برای الغرافه دروازه ذوب آهن را گشودند اما با این گل ها مانع از شکست خانگی تیم خود نشده و از گردونه این رقابت ها حذف شدند.

تیم ذوب آهن با حذف الغرافه با تیم های الوصل امارات، النصر عربستان و الزورا عراق در گروه A این رقابت ها همگروه شد.

شاگردان منصوریان در نخستین دیدار خود در مرحله حذفی این رقابت ها تیم الکویت را شکست دادند.

 

سایپا از صعود به مرحله گروهی بازماند

تیم فوتبال سایپا با شکست سه بر یک مقابل الریان قطر از حضور در مر حله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بازماند.

به گزارش ایرنا، نارنجی پوشان سایپا از ساعت 18 و 45 دقیقه شب گذشته و در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه برابر الریان قطر قرار گرفتند.

شاگردان علی دایی شروع خوبی در دومین بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا داشتند و خیلی زود به گل رسیدند اما اشتباه نفرات خط دفاعی این تیم باعث شد تا در دقیقه 28 دروازه این تیم باز شود و دو تیم با تساوی به رختکن بروند.

در نیمه دوم و در دقایق پایانی الریان دو بار به گل رسید تا علی دایی و تیمش وداعی تلخ با این رقابت ها داشته باشند.

در دقیقه چهارم، ارسال معین عباسیان از روی ضربه آزاد میانه زمین را رضا اسدی و در ادامه مدافعان الریان دفع کردند ولی در برگشت توپ به محمدرضا سلیمانی رسید که پاس او با ضربه سر، سماجت و فرار آرمان رمضانی در محوطه جریمه الریان و ضربه نهایی مهاجم بلند قامت سایپا گل اول را برای نماینده ایران رقم زد.

24 دقیقه بعد، پاس نه چندان خوب رضاوند و تعلل سارفو در دفع توپ موجب شد تا بازیکنان الریان حمله سریعی تدارک بدهند و با پاس در عمق تاباتا و شوتی که گلمین ریواس از بین دشتی و علیاری زد و به تیرک عمودی هم برخوردی داشت، الریان به گل تساوی رسید.

در حالی که شاگردان جوان علی دایی تا دقایق پایانی موفق شده بودند تا برابر حریف قدرتمند خود مقاومت کنند اما در دقیقه 90 سانتر زیبای رودریگو تاباتا از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین را سباستین سوریا، مهاجم تعویضی الریان با ضربه پشت سر زد که توپ دور از دستان منادی تبدیل به گل دوم نماینده فوتبال قطر شد.

دو دقیقه بعد نیز ریواس بعد از دریافت توپ بلند از زمین خودی، به کو میونگ‌جین پاس داد که او بعد از ورود به محوطه جریمه سایپا و پاس کات‌بک، ریواس را در موقعیت گلزنی قرار داد تا این مهاجم با شوت فنی به گوشه دروازه، گل سوم الریان را به ثمر رساند.

با این نتیجه تیم سایپا از صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان بازماند تا تنها نماینده ناکام ایران در پلی اف باشد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։