فا
چهارشنبه, 22 اسفند 1397 09:57

لیگ قهرمانان آسیا؛ تساوی ناامید کننده استقلال و شکست پرسپولیس در دقیقه 94

شب گذشته و در ادامه رقابت های هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا تیم های استقلال و العین امارات به تساوی یک بر یک دست یافتند و تیم پرسپولیس در دیدار خارج از خانه برابر السد شکست خورد.

تساوی ناامید کننده استقلال برابر العین در ورزشگاه آزادی

«آلیک» - تیم فوتبال استقلال شب گذشته و در حالی که به پیروزی برابر تیم العین امارات بسیار نیاز داشت، در ورزشگاه آزادی مقابل این تیم متوقف شد و به کسب یک امتیاز بسنده کرد.

به گزارش ایرنا، در ادامه رقابت های هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا و از گروه C این مسابقات، تیم های بازنده هفته نخست یعنی استقلال ایران و العین امارات به تساوی یک بر یک دست یافتند.

فرشید باقری در دقیقه 53 برای تیم استقلال گلزنی کرد و شیوتاتی در دقیقه 85 با گلی که برای تیم العین به ثمر رساند، بازی را به تساوی کشاند.

بازیکنان تیم استقلال در دقایق ابتدایی نیمه نخست شروع مناسب تری نسبت به بازیکنان تیم میهمان العین امارات داشتند و خیلی زود به محوطه جریمه این تیم نزدیک شدند.

اما این روند آنچنان نیز دوام نیاورد و بازیکنان حریف زودتر از آنچه که به نظر می رسید حمله پسران آبی را پاسخ دادند.

با قرار گرفتن احتیاط بیشتر در دستور کار بازیکنان 2 تیم توپ بیشتر در میانه میدان به گردش درآمد.

رفته رفته بازیکنان دو تیم احتیاط را کنار گذاشته و بر روی دروازه حریف حملاتی را طراحی کردند اما تلاش آنان برای به ثمر رساندن گل بی نتیجه بود.

در دقیقه 27 جمال معروف شوتی زمینی را روانه چارچوب استقلال کرد اما با بدشانسی شوت این بازیکن به دیرک عمودی دروازه سید مهدی رحمتی برخورد کرد.

در دقیقه 31 پاتوسی برای استقلال کرنر زد و توپ ارسالی این بازیکن را «ایسما» با ضربه سر دیدنی به دیرک افقی دروازه تیم العین زد.

در دقیقه 35 سید مهدی رحمتی شوت مهاجم تیم العین را با عکس العملی به موقع دفع و مانع از گلزنی این بازیکن شد.

در دقایق باقی مانده از این نیمه اتفاق خاصی نیفتاد و بازیکنان به رختکن رفتند.

بازیکنان العین نیمه دوم بازی را توفانی آغاز کرده و در همان دقایق ابتدایی این نیمه موقعیت گلزنی داشتند که این فرصت برای این تیم از دست رفت.

در دقیقه 52 فرشید اسماعیلی وارد محوطه جریمه تیم العین شد و با انجام حرکات تکنیکی دو بازیکن حریف را از جریان بازی خارج کرد اما شوت این بازیکن با بد اقبالی گل نشد.

در دقیقه 53 پاتوسی یک بار دیگر کرنری را برای استقلال به روی دروازه العین ارسال کرد و فرشید باقری با ضربه سر دیدنی توپ را به دور از دستان خالد عیسی سنگربان العین درون دروازه این تیم جای داد و استقلال را پیش انداخت.

بازیکنان استقلال پس از این گل حملات خود را ادامه دادند و دو موقعیت مناسب دیگر بدست آوردند که باقری و منشا این فرصت ها را از دست دادند.

در دقیقه 59 یک بار دیگر مهاجمان استقلال موقعیت گلزنی داشتند اما از این فرصت نیز به درستی استفاده نکردند.

در دقیقه 65 گادوین منشاء مهاجم تیم استقلال وارد محوطه جریمه العین شد اما با سردرگمی موقعیت مناسبی که برای خود و تیمش بدست آورده بود را هدر داد.

در دقیقه 76 وریا غفوری مصدوم و به اجبار از زمین بازی خارج و محمد دانشگر جانشین او در زمین شد.

در دقیقه 83 مهاجمان تیم استقلال در محوطه جریمه العین در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما خالد عیسی سنگربان این تیم با عکس العملی به موقع مانع از گلزنی بازیکنان استقلال شد.

در دقیقه 85 ارسال ضربه ایستگاهی بازیکنان تیم العین به محوطه جریمه استقلال را مدافعان ناقص دفع کرده و شیوتاتی با شوتی زیبا دروازه رحمتی را گشود و بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقه 2+90 استقلالی ها یک بار دیگر دروازه العین را باز کردند که داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت.

احمد ابوبکر اکهف داور عمانی قضاوت این دیدار را برعهده داشت. او به «فرشید باقری» بازیکن تیم استقلال کارت زرد نشان داد و این بازیکن را جریمه کرد.

بیش از 65 هزار هوادار پسران آبی درورزشگاه آزادی حضورداشته و این بازی را از نزدیک مشاهده می کنند.

** ترکیب تیم استقلال: سیدمهدی رحمتی، ووریا غفوری (محمد دانشگر)، پژمان منتظری، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، علی کریمی، پاتوسی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی (محسن کریمی)، گادوین منشا (طارق همام) و ایسما.

** ترکیب تیم العین: خالد عیسی، محمد فیض العلاوی، محمد سالم، حامد دومبیا، عامر عبدالرحمن، محمد الاهبابی، احمد الحمودی، محمد خلفان، شیوتانی، یسلام الجابری (خالد عبدالرحمان) و جمال ابراهیم معروف(مارکوس برگ).

 

پرسپولیس در دقیقه 94 شکست خورد

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در دیدار دشوار خارج از خانه برابر السد با گلی که در دقیقه 94 دریافت کرد، شکست خورد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس ایران در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به میهمانی السد قطر رفت و در حالی که نمایش خوبی داشت با گل دقیقه 94 که مشکوک به آفساید بود، مغلوب شد.

این دیدار در حضور حدود 5 هزار تماشاگر ورزشگاه «جاسم بن حمد» دوحه برگزار شد.

این دیدار در حالی آغاز شد که پرسپولیس در هفته نخست برابر پاختاکور ازبکستان با تساوی یک بر یک متوقف شد و السد نیز با 2 گل نتیجه را به الاهلی عربستان واگذار کرده بود.

پرسپولیس و السد در مرحله نیمه نهایی فصل گذشته نیز به مصاف هم رفتند که نماینده ایران با کسب پیروزی به فینال رسیده بود.

ژاوی هافبک باتجربه اسپانیایی السد به دلیل مصدومیت نتوانست نماینده قطر را همراهی کند.

السد که از امتیاز میزبانی سود می برد، بازی را هجومی آغاز کرد تا نماینده ایران را مجبور به عقب نشینی کند.

در دقیقه هفت و در ضد حمله ای سریع مهدی ترابی با حرکتی تماشایی وارد محوطه میزبان شد و ضربه او به دست مدافع السد برخورد کرد که داور اهل کره جنوبی اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه 15 پرسولیس در آستانه گل قرار گرفت که ضربه احمد نوراللهی را دروازه بان السد به خوبی مهار کرد.

هرچند میزبان توپ و میدان را بیشتر در اختیار داشت، اما شاگردان برانکو در ضدحملات خطرناک نشان می دادند.

شجاع خلیل زاده مدافع خشن پرسپولیس در دقیقه 35 با کارت زرد داور جریمه شد.

در آخرین ثانیه های نیمه نخست بغداد بونجاح مهاجم الجزایری با ضربه سر دروازه پرپسولیس را باز کرد که به دلیل آفساید پذیرفته نشد تا نیمه اول این دیدار حساس با تساوی صفر بر صفر به اتمام برسد.

السد در نیمه دوم هم شروعی تهاجمی داشت که علیرضا بیرانوند در 2 صحنه با واکنش های مناسب مانع از باز شدن دروازه پرسپولیس شد.

در دقیقه 52 کار تیمی بازیکنان پرسپولیس این تیم را در فرصت خوبی قرر داد که ضربه ماریو بودیمیر با فاصله ای اندکی از کنار دروازه بیرون رفت.

در دقیقه 58 بیرانوند با واکنشی تماشایی، شوت سنگین بونجاح را به بیرون فرستاد.

حملات السد ادامه یافت و در دقیقه 70 شوت مهاجم این تیم به دست محمد نادری برخورد کرد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

بلافاصله در ضد حمله ای سریع بشار رسن نتوانست گلزنی کند.

در دقیقه 82 سیامک نعمتی به عنوان نخستین تعویض نماینده ایران به جای ماریو بودیمیر به میدان آمد.

در دقیقه 87 علی علیپور در مصاف تک به تک با دروازه بان السد با بی دقتی عجیب این بخت مناسب را از دست داد.

در دقیقه 89 و در حالی که به نظر می رسید بیرانوند با خطا مهاجم حریف را متوقف کرده است، باز هم داور کره ای اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه 94 بالاخره السد به گل رسید و بغداد بونجاح در حالی که به نظر می رسید در منطقه آفساید قرار دارد با ضربه سر دروازه پرسپولیس را گشود.

با این اوصاف پرسپولیس که فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده بود، یک امتیازی باقی ماند تا کار بسیار سختی برای صعود داشته باشد.

پیر لوئیجی کولینا رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی فوتبال از تماشاگران ویژه این دیدار بود.

** ترکیب السد: سعد الشیب، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، پدرو میگوئل، حامد اسماعیل (بوعلام خوخی)، سالم الهاجری، وو یونگ (علی اسدالله)، گابی، اکرم عفیف،حسن الهیدوس و بغداد بونجاح.

** ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع‌ خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن (سروش رفیعی)، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر (سیامک نعمتی) و علی علیپور.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։