فا
دوشنبه, 10 تیر 1398 11:50

برزیل و لهستان حریفان ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال شدند / معروف و غفور در جمع بهترین بازیکنان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال

مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال از بامداد پنجشنبه ۲۰ تیر به وقت تهران آغاز می‌شود و بامداد دوشنبه ۲۴ تیر با برگزاری مسابقه نهایی در ساعت ۳:۳۰ به وقت تهران، به پایان می‌رسد.

«آلیک» - تیم ملی والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال به مصاف برزیل و لهستان می‌رود.

به گزارش ایرنا، مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال، بامداد امروز به پایان رسید و تیم ملی کشورمان با کسب ۱۲ پیروزی و ۳۶ امتیاز از ۱۵ مسابقه خود، در رده دوم قرار گرفت. تیم‌های برزیل، ایران، روسیه، فرانسه و لهستان با قرار گرفتن در رده‌های اول تا پنجم به همراه آمریکا (میزبان مرحله نهایی) راهی دور بعدی رقابت‌ها شدند.

بر اساس شیوه برگزاری مسابقات و با توجه به اینکه آمریکا در میان ۶ تیم برتر رقابت‌های مرحله مقدماتی قرار گرفت، گروه‌بندی مرحله نهایی به شکل زیر شد:

گروه اول: آمریکا، روسیه و فرانسه

گروه دوم: برزیل، ایران و لهستان

مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال از بامداد پنجشنبه ۲۰ تیر به وقت تهران آغاز می‌شود و بامداد دوشنبه ۲۴ تیر با برگزاری مسابقه نهایی در ساعت ۳:۳۰ به وقت تهران، به پایان می‌رسد. این مسابقات به میزبانی شهر شیکاگو برگزار می‌شود.

 

معروف و غفور در جمع بهترین بازیکنان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال

پاسور و پشت خط زن تیم ملی ایران در پایان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال در صدر بهترین پاسورها و مهاجمین مسابقات قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، در پایان مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال، جایگاه بازیکنان نیز در بخش‌های مختلف مشخص شد. در میان ملی‌پوشان ایران سعید معروف و امیر غفور بهترین جایگاه را در این رده‌بندی از آن خود کردند.

معروف که از ابتدای مسابقات در رده نخست بهترین پاسورها قرار گرفته بود، با اینکه در هفته پایانی رقابت‌ها حضوری نصفه و نیمه در میدان داشت، همچنان این رده را حفظ کرد. کاپیتان ایران به طور میانگین در هر ست ۸.۴۲ پاس منجر به امتیاز داده است.

غفور هم با اینکه در دو بازی پایانی ایران مقابل بلغارستان و آمریکا اصلاً وارد زمین نشد، با ۵۷.۷۳ درصد موفقیت بهترین زننده اسپک مسابقات شد ولی رده نخست امتیازآورترین بازیکنان را از دست داد. غفور با ۲۰۸ امتیاز در رده دوم این بخش قرار گرفت. نیشیدا یوجی از ژاپن با ۲۲۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها شد.

سیدمحمد موسوی هم با غیبت در دو بازی پایانی ایران، رتبه اول بهترین مدافعین روی تور را به گراهام ویگراس از کانادا واگذار کرد. موسوی در هر ست به طور میانگین ۰.۴۹ امتیاز با دفاع روی تور گرفت و دوم شد. ویگراس هم با میانگین ۰.۵۰ در رده اول ایستاد. علی شفیعی دیگر مدافع میانی ایران هم با ۰.۳۸ امتیاز به رده دهم این بخش رسید.

در بخش بهترین دریافت‌کننده‌ها، سه بازیکن ایران در میان ۱۰ نفر برتر قرار گرفتند. محمدرضا حضرت‌پور با ۲۱.۹۵، میلاد عبادی‌پور با ۲۰.۳۱ و پوریا فیاضی با ۱۹.۸۳ درصد موفقیت، به ترتیب پنجمین، ششمین و هشتمین بازیکن برتر این بخش هستند.

حضرت‌پور با ۱.۶۶ و عبادی‌پور با ۱.۳۸ توپ‌گیری در هر ست، در رتبه‌های هفتم و نهم بهترین توپ‌گیران مسابقات هستند.

بخش بهترین زنندگان سرویس، تنها قسمتی است که ایران هیچ نماینده‌ای در میان ۱۰ نفر برتر ندارد. فیاضی بهترین آمار را در میان بازیکنان ایران در این بخش داشت و با ۰.۲۵ امتیاز در هر ست، رتبه یازدهم را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։