اقتصادی

شاوردیان: افزایش همکاری های ایران و ارمنستان در پروژه‌های راهسازی/ رایزنی برای استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه در تکمیل کریدور شمال-جنوب

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست هیات ایرانی با مسئولان ارمنستانی در خصوص حذف عوارض جاده‌ای، ارتقای همکاری‌ها در چارچوب کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج‌فارس-دریای سیاه،گسترش حمل‌ونقل ریلی و استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی و بندری ایران رایزنی و گفت و گو شد.

آرا شاوردیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با اشاره به قراداد ساخت پروژه راه سازی در ارمنستان توسط شرکت های ایرانی گفـت: در سفر چند رو اخیری که به همراه وزیر راه و شهرسازی به کشور ارمنستان داشتیم، رایزنی‌ها و قراردادهای بسیار خوبی در حوزه راه‌سازی و تونل سازی با مسئولان کشور ارمنستان منعقد شد.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: یکی از قراردادهای امضا شده در این سفر قرارداد ساخت بخشی از مسیر آگاراک-کاجاران، ساخت مسیر واردانی دزور تا خروجی تونل به طول ۱۱ کیلومتر و بازسازی جاده آگاراک-واردانی دزور به طول ۲۱ کیلومتر است که در چارچوب سرمایه‌گذاری ترانش ۴ کریدور شمال-جنوب توسط دو شرکت ایرانی و نماینده دولت ارمنستان منعقد شد.

وی با اشاره به محورهای مورد بحث و گفتگو در نشست‌های مسئولان دو کشور عنوان کرد: در این سفر موضوعات متعددی در راستا توسعه همکاری‌های بین دو کشور و ارایه تسهیلات به شرکت های ایرانی مطرح شد. همچنین در خصوص حذف عوارض جاده‌ای، ارتقای همکاری‌ها در چارچوب کریدور شمال-جنوب و کریدور خلیج‌فارس-دریای سیاه؛ گسترش حمل‌ونقل ریلی و استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی و بندری ایران؛ بحث و گفتگو صورت گرفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: رایزنی های خوبی با مسئولان ارمنستانی در خصوص کریدور شمال به جنوب کشور صورت گرفت که با توجه به اهداف که در برنامه هفتم توسعه در خصوص افزایش میزان ترانزیت کالا در نظر گرفته شده امیدوارم با توسعه روابط با کشورهای همسایه و نیز استفاده از دیپلماسی پویای اقتصادی زیرساخت‌های کریدوری کشورمان تکمیل و گامهای بلندی را در جهت توسعه ترانزیت کالا به عنوان یکی از ابزارهای افزایش درآمد ارزی و ظرفیتی قابل توجه برای رشد اقتصادی، برداریم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا