اجتماعیارمنیان ایرانایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی: مکتب شهدا روشنگر مسیر اعتلای کشور است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و مکتب شهیدان والامقام روشنگر مسیر اعتلای کشور است.

به گزارش ایرنا، علیرضا نوروزی در دیدار با پدر شهید مجنونیانس با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آرزوی سالی توام با موفقیت و شادی افزود: امیدواریم از دعای خیر شهدا بهره مند شده و همواره در مسیر آنها قدم برداریم.

وی اظهار کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و گرامیداشت خانواده، یاد و خاطره آنها و تبعیت از منش و راه آنها باید سرلوحه زندگی مان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: شهدایی که برای دفاع از خاک و وطن جان خود را فدا کردند، حق برگردن ما دارند و باید این حقیقت را بپذیریم و پاسداشت و گرامیداشت یاد و راه آنان را وظیفه خود بدانیم و هرطور که از دستمان برمی آید، ادای دین کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی هم با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) گفت: امید می رود سال نو میلادی سالی پر خیر و برکت برای هموطنان مسیحی باشد.

حجت الاسلام داوود میرزایی ادامه داد: شهدا با راهی که انتخاب کردند، آرامش و امنیت را برای ما به ارمغان آوردند و ما امروز مدیون این رشادت ها هستیم.

کشیش کلیسای شرق آشور ارومیه هم در این دیدار اظهار کرد: ارج نهادن به خانواده شهدا مهم بوده و در دین مسیحیت خود شهید از جایگاه خاصی برخوردار است.

کشیش داریاووش عزیزیان ادامه داد: بیشتر کلیساها به احترام شهدا به نام آنها مزین شده است تا الگویی برای دیگران و آیندگان باشد.

در این دیدار کشیش عزیزیان به احترام یاد و خاطره شهید هرمز باباخانی دعا و نیایش و مرثیه سرایی کرد.

همچنین دراین دیدارها از پدر شهید ساکومجنونیانس و مادر شهید هرمز باباخانی با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

به گزارش ایرنا، شهید هرمز باباخانی متولد روستای علی آباد ارومیه در سال ۶۷ در منطقه مهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همچنین شهید ساکو مجنونیانس در بمباران هوایی ارومیه به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا