فا

مسئله ارمنی

شنبه, 16 ارديبهشت 1396 08:15

نماینده مجلس: انتخابات فرصت خوبی برای حضور ارامنه ایران است

کارن خانلریان نماینده ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس، برگزاری انتخابات پیش رو را فرصت خوبی برای پیروان این مذهب با هدف مشارکت در روند سیاسی-اجتماعی کشور و طرح خواسته های خود برشمرد

«آلیک»- به گزارش ایرنا، خبرگزاری ارمنستان (آرمن پرس) روز پنجشنبه به نقل از مصاحبه با خانلریان نوشت: جامعه ارمنی جزء کوچکی از ملت ایران است و افراد براساس شناخت و گرایش های خود از بین شش نامزد تصدی مسئولیت ریاست جمهوری، یکی را بر می گزیند.

وی ادامه داد: رویکرد ما حفظ بیطرفی مثبت است. سعی خواهیم کرد با همه نامزدها ارتباطات اولیه برقرار و خواسته ها و مشکلات خود را از جمله اقتصادی و سیاسی مطرح کنیم.

خانلریان همچنین با تاکید بر اینکه خواستار پیگیری محکوم کردن نسل کشی ارامنه (ترکیه در دوره عثمانی) هستیم، اظهار کرد: برخی مسائل اقتصادی نیز وجود دارد که این دیدارها (ارتباط با نامزدها) فرصت خوبی برای مطرح کردن آنها است.

وی از جمله به مشکلات مورد نظر در رابطه با هزینه های نگهداری مدارس و کلیساها اشاره و اظهار کرد که در این زمینه ها انتظاراتی از رئیس جمهوری آینده داریم. از سوی دیگر، مسائل اقتصادی ما مانند سایر شهروندان ایرانی است، زیرا جمع ارمنی جزء کوچکی از جامعه ایران است.

خانلریان همچنین اظهار کرد که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، رای گیری برای گزینش اعضای شورای شهر تهران برگزار خواهد شد که آرا شاهوردیان، آندرانیک سیمونی و آرمن نظریان سه نامزد ارمنی در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

نماینده ارمنی های شمال در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این فرصت بسیار خوبی برای حضور نمایندگان جامعه ارمنی در ترکیب شورای شهر تهران است تا به لحاظ توسعه شهری ما نیز دیدگاههای خود را ارائه کنیم. رقابت سختی در پیش است و اگر نامزدهای ارمنی بتوانند حد نصاب آرا را کسب کنند، می توانند در ترکیب شورای شهر پایتخت حضور داشته باشند.

انتخایات ریاست جمهوری و شوراهای شهر همزمان 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։