فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

یکشنبه, 28 شهریور 1400 12:10

بازدید شهردار منطقه ۸ تهران از انجمن فرهنگی-ورزشی ارامنه "نائیری"

به کمک شهرداری منطقه ۸ تهران، حیاط انجمن فرهنگی-ورزشی ارامنه "ناییری" برای فعالیت های ورزشی مرمت و آسفالت می شود.

«آلیک» - روز گذشته (شنبه ۲۷ شهریور)، مهندس مسعود رنجبریان شهردار منطقه ۸ تهران، با همراهی مهندس بنی حسن معاونت ورزشی شهرداری منطقه، ضمن بازدید از انجمن فرهنگی-ورزشی ارامنه "نائیری" با امکانات و همچنین مشکلات این مجموعه آشنا شدند.

اعضای هیات امنای انجمن نائیری هدف از این بازدید را افزایش نگرانی ها از وضعیت محوطه و عدم آب بندی اصولی آن اعلام کردند. به گفته مسئول هیات امنای این انجمن، حیاط مجموعه نیازمند شیب بندی اصولی و آسفالت مناسب است چراکه به دلیل تخلیه نامناسب، آب به طبقات زیرین نفوذ کرده و باعث نمزدگی سقف تالار همایش های این مجموعه شده است.

در جریان این بازدید، آرا شاوردیان، نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی نیز خضور داشت.

مهندس رنجبریان پس از بازدید از امکانات و ساختمان انجمن، ضمن خرسندی از اراده و تلاش های جامعه ارمنیان برای رفع مشکل به وجود آمده برای همراهی در امر آسفالت و انجام امور شیب بندی قول همکاری داد. وی همچنین دستور پیگیری برای بررسی اولیه امور را داد. شهردار منطقه همچنین برای انجام خط کشی های مورد نیاز رشته های ورزشی اعلام آمادگی کرد.

در جریان این بازدید آرمیک آواکیان، یکی از موسسین این انجمن  ضمن اشاره به اینکه  "نایری" تنها مرکزی است که ارامنه محله مجیدیه و اطراف آن می توانند در آن به فعالیت های فرهنگی و ورزشی خود بپردازند گفت: با وجود همه مشکلات، تلاش می شود تا چراغ این مرکز برای جامعه ارامنه روشن نگه داشته شود، حتی اگر محبور به پرداخت ضرر و زیان از صندوق خالی مجموعه و   کمک های مردمی و یا حتی خود اعضا و مسئولین این مجموعه باشیم.

آرا شاوردیان نیز در حین بازدید از سالن تئاتر "سوکریان"  توضیحاتی در خصوص گذشته ایرانیان ارمنی و نقشی که در زندگی جمعی ایرانیان ایفا کرده اند داد و خاطرنشان کرد که پروژه هایی که تاکنون انجام شده و یا در حال اجراست با سرمایه گذاری خود جامعه ارمنیان انجام شده و ارامنه همواره خود را مسئول نگهداری و حفظ این دستاوردها برای نسل های آینده دانسته اند.

وی افزود: پاندمی شرایط را برای فعالیت جامعه ارامنه بسیار سخت تر کرد، چراکه تنها درآمد انجمن های ارامنه از فعالیت های درون اجتماعی تامین می شوند و با روبرو شدن این انجمن ها با محدودیت های کرونایی، عرصه بر جامعه ارامنه بسیار تنگ تر شد.

مهندس رنجبریان ضمن اعلام خرسندی برای فعالیت های عمرانی  و فعالیت های مفید و روحبخش مردمی مجموعه های ارامنه گفت: خود بنده بزرگ شده منطقه هشت تهران هستم و از نزدیک با ارامنه در ارتباط بوده ام، ارتباطی بر اساس احترام متقابل و همزیستی مثال زدنی که بر پایه صداقت و شهرت جامعه ارمنی، به ویژه در حوزه های صنعتی و اعتمادی که درکارهای فنی ایجاد نموده اند بنا شده است.

 

عکس از آدیس عیسی قلیان

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։