فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

سه شنبه, 14 دی 1400 11:53

حضور شهرداران مناطق ۶ و ۱۵ شهرداری تهران در کلیسای سرکیس مقدس

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، در سالن اجتماعات خلیفه گری ارامنه، شهرداران محترم منطقه ۶ و منطقه ۱۵ تهران را که جهت عرض تبریک ایام سال نو و میلاد عیسی مسیح مشرف شده بودند را به حضور پذیرفتند.

«آلیک» - اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران، در سالن اجتماعات خلیفه گری ارامنه، جناب آقای مسعود رنجبریان شهردار محترم منطقه ۶ تهران و جناب آقای سیدمهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ تهران را که جهت عرض تبریک ایام سال نو و میلاد عیسی مسیح مشرف شده بودند را به حضور پذیرفتند.

 

حضور شهردار منطقه ۶ شهرداری تهران در کلیسای سرکیس مقدس

روز یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران، در سالن اجتماعات خلیفه گری ارامنه، جناب آقای مسعود رنجبریان شهردار محترم منطقه ۶ تهران و هئیت همراه را که جهت عرض تبریک ایام سال نو و میلاد عیسی مسیح مشرف شده بودند را به حضور پذیرفتند. همچنین در این دیدار اسقف ماکار آشگاریان مهمان ویژه اسقف اعظم تهران، ریاست محترم شورای خلیفه گری ارامنه مهندس نورایر آرامیانس، نائب رئیس همان شورا آقای واهه طارویان، عضو همان شورا آقای رافیک ملیک ستیان، مدیر خلیفه گری آقای زوریک کاراپتیان و مشاور مذهبی روابط عمومی خلیفه گری ارامنه، کشیش گریکوریس نرسسیانس حضور داشتند.

پس ازخوشامدگویی، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان به این نکته اشاره کردند که اعیاد مسیحی و دولتی به طور کلی به ما فرصتی می دهد تا در کنار یکدیگر یک دل و یک زبان در شادی هایمان شریک شویم. ایشان در ادامه سخنانشان خطاب به شهردار محترم، ضمن تجلیل از حضور ایشان و هئیت همراه، اظهار داشتند که در پیام هایی، که به مناسبت اعیاد بزرگ مسیحی صادر می نمایند، از درگاه خداوند متعال، برای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای و رئیس جمهور محترم حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی و دیگر دستاندرکاران جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیزمان آرزوی صلح، آرامش و بهروزی مسئلت می دارند. ایشان همچنین افزودند، ما معتقدیم که صلح ضامن سعادت و توسعه مملکت بوده و خواهد بود، هدیه و فیضی آسمانی، که فرشتگان در شب میلاد مسیح به مردم و جهان نوید دادند. فرشتگان سرائیده و گفتند. "خداوند را در بلندای آسمان جلال و در زمین صلح و میان مردمان رضامندی باد" و به همین دلیل است، که برقراری صلح، عشق، مودت، دوستی و اتحاد بین انسان ها را رسالت خود می دانیم و از این روی حاضریم در برابر همه نیروهای تاریکی که در برابر این پیام مسیح طغیان می کنند، ایستادگی نماییم. همچنین ابراز امیدواری نمودند، که بالاخره نیکویی بر شر و تاریکی ظفر خواهد یافت.

جناب آقای رنجبریان نیز به نوبه خود ضمن عرض سلام و تبریک عید سال نو مسیحی و میلاد عیسی مسیح، آرزو کردند که ما ایرانیان ایران بتوانیم از پیام محبت و صلحی که مسیح منادی اش بوده پیروی نمائیم. وی افزود برای صلح، امنیت و عدالت در کشور، هموطنان بیشماری جان خود را نثار وطن عزیزمان ایران کردند، شهدایی که قریب به ۱۱۴ نفر از آنها را ارامنه تشکیل می دادند. راد مردانی که امنیت و آسایش موجود در کشور مدیون دلاوری آنان است. وی افزودند، بزرگترین شاهد مودت و دوستی بین اقوام و ادیان مختلف در ایران، این است که وقتی امنیت ایران به خطر می‌افتد، همه با هم بدون هیچ تبعیضی، چون یک تن به میدان نبرد می شتابند تا از تمامیت ارضی میهن خود دفاع کنند. وی سپس به جنایات داعش در سالیان اخیر اشاره کرد، که پرونده اش دو سال پیش به پاس رشادتهای سردار سلیمانی بسته شد.

در پایان این دیدار نمایندگانی از خانواده های شهدای ارامنه و ایثارگران جنگ تحمیلی مورد قدردانی مقامات قرار گرفتند.

 

حضور شهردار منطقه ۱۵ شهرداری تهران در کلیسای سرکیس مقدس

روز یکشنبه مورخ ۱۲ دی ۱۴۰۰، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران در سالن اجتماعات شورای خلیفه گری ارامنه جناب آقای سیدمهدی صباغ شهردار منطقه ۱۵ تهران و رئیس ناحیه پنج همان منطقه آقای بیات و هیئت همراه را که برای عرض تبریک به مناسبت سال نو و میلاد عیسی مسیح حضور به عمل آورده بودند، به حضور پذیرفت. اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، ضمن خیرمقدم به میهمانان گرامی بر این واقعیت تأکید نمودند، که در اعیاد و ایام مهم، فرهیختگان و دولتمردان جمهوری اسلامی ایران اعم از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای تا قوه مقننه و مجریه ارامنه را مورد تفقد و توجه خاص خود قرار می دهند. ایشان همچنین افزودند، که در ایران عزیز همه اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر زندگی ملاطفت آمیز داشته و در شادی ها و غم ها شریک یکدیگر بوده اند.

اسقف اعظم همچنین فرمودند، که ایران مهد تمدنها و ادیان مختلفی بوده و این دید و بازدیدها ثمره آن واقعیت می باشد. ایشان از این دیدارها ابراز خرسندی کرده و گفتند که این گونه اقدامات باعث تقویت روابط فی ما بین می شود. ایشان همچنین در ادامه سخنانشان به این امر مهم اشاره نمودند،که ایران با قدرت، درایت و مردمانش نقش بسزایی در منطقه داشته که باعث افتخار و سربلندی ما ایرانیان می باشد. خلیفه ارامنه تهران در پایان سخنانشان با استفاده از ادله تاریخی ابراز نمودند که ارامنه از ایام دیرین، ایران را به عنوان وطن دوم و موطن خود دانسته و امنیت ایران را امنیت خود میشمارند.

شهردار محترم جناب آقای صباغ نیز به نوبه خود ضمن تبریک سال نو و میلاد حضرت عیسی مسیح به حاضرین، ابراز داشتند که در اعیاد میلاد عیسی مسیح، دیدار با ارامنه و مسئولین آن جامعه به خصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را که جان و سلامتی خود را در راه حفظ تمامیت ارضی میهن فدا کرده اند را، وظیفه خطیر خود دانسته و در ادامه سخنانشان به این واقعیت اشاره کردند، که ارامنه به عنوان مردمی سازنده و مصالحه گر همواره در کنار دولت بوده و از هیچ تلاشی جهت پیشبرد و شکوفایی کشور دریغ نکرده اند.

اسقف اعظم نیز در پایان این مراسم از خداوند منان برای ایران صلح و پیروزی و برای مقام معظم رهبری و خادمین این کشور و مردم گرانقدرش بهروزی و آرامش مسئلت نمودند.

 

روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։