فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

دوشنبه, 24 بهمن 1401 14:16

پس از دو سال وقفه کرونایی؛ ۴۵-مین دوره بازی های ورزشی مدارس ارامنه تهران آغاز شد

شامگاه پنجشنبه، ۲۰ بهمن ماه، ۴۵-مین دوره المپیک دانش آموزی مدارس ارامنه تهران گشایش یافت.

«آلیک، سرویس ورزشی» - شامگاه پنجشنبه، ۲۰ بهمن ماه، ۴۵-مین دوره المپیک دانش آموزی مدارس ارامنه تهران گشایش یافت.

در این مراسم که همه ساله به همت باشگاه فرهنگی-ورزشی آرارات تهران برگزار می شود بیش آز ۴۰۰ دانش آموز با حمل پلاکاردهای نام ۱۳ مدرسه و ۴ مهدکودک در سالن "ساسونتسی داوید" آرارات در رژه ورزشکاران شرکت کردند.

این مسابقات طی سه  هفته برگزار خواهد شد که طی آن دانش آموزان در رشته های بسکتبال، فوتسال، سنگ نوردی، تنیس، تنیس روی میز، دو و میدانی، استریت بال، دوچرخه سواری، شطرنج و ده گانه قدرتی به رقابت خواهند پرداخت.

پس از پایان مراسم رسمی گشایش بازی ها، مسابقات در رشته های ورزشی فوتسال و بسکتبال آغاز شد که طی آن مدارس «شانت»، «ماریام»، «ناییری» و «گلبنگیان» به مصاف هم رفتند.

در مراسم گشایش بازی ها هشتادمین سالگرد تاسیس مهدکودک "الپیس فراهیان" و چهلمین سال تاسیس مهدکودک "ساسون" گرامی داشته شد.

انتظار می رود سطح کیفی این رقابت ها با حضور تیم های فوتبال دانش آموزی، بسکتبالیست های خوشنام، و همچنین قهرمانانی در رشته سنگ نوردی و تنیس روی میز از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد.

بخش عمده هزینه های این المپیاد دانش آموزی بر دوش باشگاه آرارات که خود روزگار مالی سختی را تجربه می کند تامین می شود. بخشی نمادین از مخارج هم از طریق کمک های جمع آوری شده از طرف اولیای مدارس ارامنه تامین می شود.

این رقابت ها همه ساله با فرارسیدن فصل زمستان برگزار می شد ولی به دلیل شیوع همه گیری و پس از دوسال وقفه، امسال ۴۵-مین دوره آن درحال برگزاریست. این المپیاد جایگاه ویژه ای نزد ارمنیان تهران داراست.

آرا گالستیان به نمایندگی ازهیات امنای باشگاه فرهنگی-ورزشی آرارات، ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان شرکت کننده، آمادگی ورزشکاران نوجوان و فعالیت ورزشی آنان را زمینه ساز پیشرفت تیم های ورزشی و ترسیم آینده ای روشن برای آنان در میادین بزرگ کشوری دانست.

آرا شاوردیان، نماینده ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی نیز در بیاناتی حضور پرشور نوجوانان شرکت کننده را مغتنم شمرده و این حضور را در کنار کسب حس مسئولیت و تفکر گروهی،  مایه دلگرمی جامعه دانست.

شاوردیان افزود: این خود گویای انتقال حس مسئولیت و مسئولیت پذیری به نسل های بعدی است که بصورت یک سنت رایج و پسندیده شکل گرفته و بدل به رفتار اجتماعی سازنده ای گردیده است.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران و شمال کشور نیز از میهمانان ویژه این مراسم بود. وی طی سخنانی از ورزشکاران نونهال و نوجوان شرکت کننده تجلیل کرد و یادآور شد: حضور این نوجوانان در میادین ورزشی آنان را برای میادین بزرگتر و حضوری مسئولانه در اجتماع و جامعه آماده می کند.

وی افزود: امیدوارم جامعه با برخوردی مسئولانه همواره به یاد سختی ها و رنجی که بر مردم صلح جو و رنج دیده آرتساخ می گذرد بوده و صدای آنان برای بازگشایی راه ارتباطی با دنیای خارج باشد که متاسفانه از طرف حکومت باکو بر روی بیش از ۳۰ هزار کودک بسته شده و آنان را در محاصره ای مرگ آور قرار داده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։