فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

جمعه, 11 مهر 1399 12:25

پیکر شهید هراچ هاکوپیان به خانه بازگشت

پیکر شهید مفقود الاثر هراچ هاکوپیان، از رزمندگان ارتش در دوران جنگ تحمیلی، عصر روز گذشته، پس از ۳۳ سال به زادگاهش اصفهان بازگشت.

‎«آلیک» - پیکر شهید مفقود الاثر هراچ هاکوپیان، از رزمندگان ارتش در دوران جنگ تحمیلی، عصر روز گذشته (پنجشنبه ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۹)، پس از ۳۳ سال به زادگاهش اصفهان بازگشت.

‎به گزارش تارنمای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران، پیکر این شهید ارمنی، در فرودگاه اصفهان توسط فرماندهان عالی رتبه نظامی، هیأتی از بزرگان جامعه ارامنه با رهبری پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان اسقف سیپان کاشجیان، برادر شهید سارو هاکوپیان، کشیش سهاک میناسیان، یکی از اعضا شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران واهیک طروسیان و مسئول دفتر ایثارگران ارامنه زاره قاراخانیان مورد استقبال قرار گرفت.

‎در میان نظامیان عالی رتبه امیر آذرافروز فرمانده ارشدنظامی ارتش دراستانهای اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری، امیر انگیزه جانشین پایگاه هوایی هشتم شکاری، امیر خاموشی فرمانده پایگاه چهارم هوانیروز ارتش، امیر پاک نیت فرمانده مرکز آموزشی شهیدوطن پور هوانیروز، سردارشیروانیان مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس استان، سردارمیرحیدری فرمانده انتظامی استان، آقای احمدی نیا مدیرکل بنیادشهید استان به چشم می خوردند.

‎در ابتدا مراسم امیر آذر افروز به استقبال هیأت ارمنی رفت، سپس پیشوای مذهبی ارامنه در مصاحبه خود با خبرنگاران از تمامی دستاندرکاران که در یافتن و شناسایی پیکر هراچ هاکوپیان و انتقال آن به اصفهان نقش داشته اند تشکر نمود.

او همچنین مراتب قدردانی خود، خلیفه گری ارامنه و کل جامعه ارامنه را از مردم سیستان و بلوچستان ابراز کرد، که ۸ سال پیش با مراسمی باشکوه از پیکر این شهید استقبال کرده و از آن به نحو احسن نگهداری کرده اند و اکنون نیز با کمال احترام و شکوه آن را به اصفهان انتقال داده اند‌.

پیکر شهید با یک مراسم ویژه نظامی از هواپیما بیرون آورده شد و اسقف ارامنه دعاهای مخصوصی را بر پیکر این شهید قرائت کردند.

‎سپس با اسکورت ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اتومبیل مخصوص آرامستان ارامنه به بیمارستان ارتش منتقل و این مراسم با دعای صمیمانه اسقف ارامنه به پایان رسید.

‎پس از این مراسم، اعضای هیأت ارامنه به رهبری اسقف کاشجیان به منزل شهید هاکوپیان رفته و در آنجا با پدر و مادر شهید دیدار کردند، و با عرض تسلیت به این خانواده صبور، با آنان در رابطه با مراسم دریافت و حمل پیکر شهید توضیحاتی ارائه دادند.

‎قابل ذکر است که قبل از رسیدن به اصفهان ، پیکر شهید هراچ هاکوپیان صبح روز پنجشنبه از زاهدان به تهران منتقل شد و در آنجا با حضور مقامات نظامی و نمایندگان خلیفه گری ارامنه تهران و همرزمان شهید و خانواده های شهدای ارامنه تهران مورد استقبال قرار گرفت.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։