فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

سه شنبه, 23 دی 1399 13:37

تقدیر شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران بخاطر شناسایی پیکر شهید هراچ هاکوپیان

شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران طی نامه‌ای رسمی بخاطر شناسایی و پیگیری مراسم تشییع و تدفین «پیکر شهید هراچ هاکوپیان» تقدیر کرد.

«آلیک» - شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران طی نامه‌ای رسمی بخاطر شناسایی و پیگیری مراسم تشییع و تدفین «پیکر شهید هراچ هاکوپیان» تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران طی نامه‌ای رسمی از کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح بخاطر شناسایی و پیگیری مراسم تشییع و تدفین «پیکر شهید هراچ هاکوپیان» و ساخت مستند «سفرنامه هراچ» تقدیر کرد.

در این نامه خطاب به سردار سید محمد باقرزاده آمده است: «تلاش‌های شبانه‌روزی جناب عالی و دیگر همرزمانتان در شناسایی و پیگیری مراسم تشییع و تدفین و پس از آن تولید مستند فاخر زندگی شهید والامقام هراچ هاکوپیان ستودنیست»...

شهید هراچ هاکوپیان یکی از شهدای ارامنه در ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۶۶ و در عملیات کربلای ۹ در ارتفاعات باباهادی به فیض عظیم شهادت نائل آمد و پیکرش مفقود شد. با تلاش گروه‌های تفحص شهدا در سال ۱۳۹۱ پیکر او کشف و بدلیل عدم به نتیجه رسیدن عملیات شناسایی، به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۲ همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) با بدرقه باشکوه جوانان در دانشگاه آزاد زاهدان آرام گرفت.

با پیگیری‌های انجام‌شده و اخذ نمونه خون از پدر و مادر شهید، پیکر پس از گذشت هفت سال از زمان تدفین از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. سردار باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح در شهریور سال جاری با حضور در خانه پدر و مادر این شهید خبر پیدا شدن پیکر مطهر این شهید را به آنها اعلام کرد.

بنا به درخواست خانواده محترم شهید، بنا شد تا پیکر این شهید از زاهدان به اصفهان بازگشته و در آرامستان ارامنه این شهر خاکسپاری شود. قبل از بازگشت، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد زاهدان با پیکر شهید هراچ هاکوپیان وداع کردند. پیکر مطهر در دهم مهر ماه در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان مورد استقبال قرار گرفت. پیکر شهید هراچ هاکوپیان پس از گذشت هفت سال، صبح روز جمعه ۱۱ مهر در آرامگاه ارامنه اصفهان به خاک سپرده شد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։