فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

چهارشنبه, 22 دی 1400 11:54

استاندار اصفهان: روابط با هموطنان ارامنه بر مبنای دوستی و برادری است

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه روابط با هموطنان ارامنه بر مبنای دوستی و برادری است، گفت: یکی از مهمترین اهداف و مکتبی که همه ادیان دنیا دنبال می‌کنند صلح و آرامش در سایه وحدت است.

«آلیک» - دکتر سید رضا مرتضوی روز گذشته در بازدید از کلیسای وانک اصفهان و دیدار با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران، گفت: متاسفانه دنیای استکبار با تبلیغات سوء بدنبال وارونه جلوه دادن وحدت بین ادیان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، وی افزود: دشمنان تلاش می کنند با ایران هراسی، مشکلات خود را کتمان کنند و با ایجاد یک مسئله سعی دارند همه توجهات را به این سمت سوق دهند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: دشمنان می کوشند مشکلات داخلی خودشان آشکار نشود و هرگونه جنگ و خونریزی که رقم می زنند را کتمان می کنند.

مرتضوی با بیان اینکه سالیان متمادی آمریکا و همنوعانش این سیاست را در برابر کشورهای مظلوم دنیا دنبال می کنند، ادامه داد: در طول این سال‌ها هزاران رویداد ضد بشری در کشورهای غربی و آمریکا رخ می دهد ولی هیچگاه نگران نبوده اند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه آنها از اینکه حقوق بسیاری از مردم پایمال می شود خم به ابرو نمی آورند، تصریح کرد: دشمنان از اینکه مردم کشورهای دیگر به راحتی قتل و عام شوند هم هراسی ندارند و تقریبا حضورشان همراه با خونریزی بوده است.

وی با اشاره به وحدت در بین کشورهای مسلمان و ادیان های دنیا افزود: آن چیزی که ادیان دنبال آن هستند صلح در سایه وحدت و آرامش است و ما از اینکه مردم سایر سرزمین ها در رنج باشند ناراحت هستیم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: عده ای در دنیا نمی خواهند بسیاری از مردم از فرصت زندگی کردن در سایه صلح و آرامش بهره مند باشند.

وی تاکید کرد: در امپراطوری رسانه غرب تلاش می شود که همه خونریزی های که در دنیا رخ می دهد را وارونه نمایش دهند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه چنین دیدارهایی موجب همدلی و مودت خواهد شد، افزود: شناخت و نگاه ارامنه نسبت به مسائل و مشکلات دنیا جامع و در برابر مسائل ایران و عرصه بین المللی ستودنی است.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور استاندار اصفهان در مکان مذهبی کلیسای وانک گفت: من در مراسم معارفه استاندار اصفهان از شما دعوت کردم که از مجموعه کلیسای وانک اصفهان بازدید کنید و امروز این مهم محقق شد.

اسقف سیپان کاشجیان افزود: فعالیت و مسئولیت در استانداری اصفهان سخت است ولی با همه مشکلات، شما به تمام مسائل استان واقف هستید.

وی ادامه داد: امیدوارم در سایه دولت آقای رییسی با پشتکاری که دارید مشکلات کشور و استان اصفهان مرتفع شود.

لازم به ذکر است که در این دیدار نوئل میناسیان رئیس هیئت مجمع نمایندگان، ورژ درماردیروسیان رئیس شورای خلیفه گری، زاون سیمونیان رئیس هیئت مذهبی و دیگر اعضای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران و به نمایندگی از خانواده شهدای ارامنه اصفهان و جنوب ایران، برادر شهید رایموند خاتون نژاد نیز در این دیدار حضور داشتند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։