فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

یکشنبه, 03 بهمن 1400 11:39

دیدار مسئولان جامعه ورزشی و کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان

مسئولان جامعه ورزشی و کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان به مناسبت سال نو و ولادت عیسی مسیح با حضور در کلیسای وانک اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کردند.

«آلیک» - مسئولان جامعه ورزشی و کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان به مناسبت سال نو و ولادت عیسی مسیح با حضور در کلیسای وانک اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کردند.

 

دیدار مسئولان جامعه ورزشی استان اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان و اعضای خلیفه گری ارامنه اصفهان

سید محمد طباطبایی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، علی طاهری رئیس هیئت فوتبال، و تنی چند از اعضای هیئت فوتبال استان اصفهان روز پنجشنبه (۳۰ دی ماه)، جهت تبریک سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح، با حضور در کلیسای وانک اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور نوئل میناسیان رئیس مجمع نمایندگان، ورژ درماردیروسیان رئیس شورای خلیفه گری، ژرژ غازاریان رئیس هیئت مدیره باشگاه ورزشی - فرهنگی آرارات اصفهان، واهیک طروسیان از اعضای ناظر بر امور آموزش و پرورش در مدارس ارامنه اصفهان و دیگر اعضای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران برگزار شد، اسقف سیپان کاشجیان با خوشامدگویی به میهمانان، خرسندی خود را از حضور مسئولان جامعه ورزشی اصفهان در کلیسای وانک ابراز نمود.

وی با اشاره به پاندمی کرونا و مشکلات و چالش های ایجاد شده برای ورزش و نهاد های متولی آن، ابراز امیدواری نمود هرچه زودتر این بیماری منحوس ریشه کن شود و مردم در سلامتی و صحت کامل به زندگی خود ادامه دهند.

سید محمد طباطبائی پس از تبریک سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح، ابراز امیدواری نمود شاهد حضور پرتوان تیم های ورزشی باشگاه آرارات اصفهان و همچنین افتخارآفرینی ورزشکاران ارمنی در رقابت های استانی و کشوری باشیم.

وی اظهار کرد: ورزش استان اصفهان این افتخار را دارد که از مفاخر عزیز ارمنی در رشته های مختلف ورزشی استفاده لازم را کرده که نمونه بارز آن واهیک طروسیان، فوتبالیست برجسته اصفهان است که سال های متمادی در باشگاه های مختلف اصفهان بازی کرده و باعث افتخار آفرینی ورزش این استان شده است و همچنین پیش کسوتان دیگری که در رشته های مختلف بانوان و آقایان برای اعتلای ورزش استان اصفهان، در کنار هم استانی های خود، زحمت کشیده اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه آقای سجادی وزیر ورزش و جوانان ایران در آینده ای نزدیک سفری کاری به اصفهان خواهد داشت، قول مساعد جهت فراهم کردن امکان ملاقات ایشان با پیشوای مذهبی، مسئولین خلیفه گری و باشگاه آرارات اصفهان را به حاضرین داد.

علی طاهری نیز با تبریک سال نو و میلاد عیسی مسیح به تمامی هم وطنان مسیحی و جهانیان، و تشکر و سپاس از شورای خلیفه گری و باشگاه ورزشی - فرهنگی آرارات اصفهان برای همکاری و تعامل با اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان، ابراز امیدواری نمود در سال جدید میلادی اتفقاقات خوبی در حوزه ورزش خصوصاً فوتبال به وقوع پیوندد و باشگاه آرارات و اداره کل ورزش به تعاملات خوبی چه در حوزه آقایان و چه حوزه بانوان دست یابند.

وی گفت: خوشبختانه باشگاه ورزشی - فرهنگی آرارات اصفهان به لحاظ زیرساخت دارای امکانات بسیار خوبی است که با استفاده از این امکانات و با تکیه بر پتانسیل نیروی انسانی و کارآمد حوزه ورزش جامعه ارامنه، با داشتن تعامل سازنده می توان اتفاقات خوبی را برای ورزش اصفهان و جامعه ارامنه رقم زد.

نوئل میناسیان پس از خوشامدگویی به میهمانان و تشکر از حضور آنان و با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت جسم و روان، از حضور پررنگ ورزشکاران ارمنی در سطح استانی و کشوری و همچنین در سطح ملی، از بدو ایجاد ورزش حرفه ای در کشور، سخن به میان آورد و از چهره های شاخصی همچون آیلین ملکیان، واروژان شیروانیان، اوشین ساهاکیان، آرن داودی، واهیک طروسیان، وانه شیروانیان و دیگران که فعالیت ورزشی خود را از باشگاه ورزشی – فرهنگی آرارات آغاز کرده و سپس به عضویت تیم ملی درآمده اند، یاد کرد.

وی حضور ورزشکاران ارمنی در تیم های ملی کشور را نه تنها باعت افتخار جامعه ارامنه و مایه مباهات کشور دانست، بلکه نشانگر همبستگی ملی ایرانیان و حضور چشمگیر ورزشکاران ادیان و اقوام مختلف ایرانی در عرصه های ورزشی، همچنین عاملی در جهت خنثی کردن تبلیغات سوء علیه کشور ما و انعکاس واقعیت های موجود به جهانیان عنوان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان با تشکر از حمایت های بی دریغ اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل تربیت بدنی استان اصفهان از باشگاه ورزشی - فرهنگی آرارات افزود: تعامل و حمایت هرچه بیشتر مسئولان حوزه ورزش، بخصوص در زمینه مالی، باعث ارتقاء فعالیت ها و برنامه های ورزشی باشگاه آرارات چه در سطح استانی و چه در سطح کشوری خواهد بود که جای سپاس و قدردانی دارد.

ژرژ غازاریان نیز به نیابت از هیئت مدیره باشگاه ورزشی - فرهنگی آرارات اصفهان از حمایت های خالصانه اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال اصفهان به این باشگاه کمال تشکر را ابراز نمود، بر ادامه این پشتیبانی ها و همکاری ها ابراز امیدواری کرد.

در پایان این دیدار طرفین به رسم یادبود هدایایی به یکدیگر تقدیم نمودند.

 

 

مسئولان کمیته امداد امام خمینی اصفهان در کلیسای وانک

کریم زارع مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان، هادی بنائی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان، مومی اردستانی رئیس کمیته امداد ناحیه سه اصفهان و هیئت همراه روز پنجشنبه (۳۰ دی ماه)، جهت تبریک سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح، با حضور در کلیسای وانک اصفهان با اسقف سیپان کاشجیان دیدار کردند.

در این دیدار ورژ درماردیروسیان رئیس شورای خلیفه گری، سدا آیوازیان عضو هیئت مذهبی، رایا خداوردیان عضو و رابط شورای خلیفه گری با هیئت خیریه، سارمن میناسیان عضو شورای خلیفه گری و کارو هوسپیان رئیس هیئت خیریه و خدمات اجتماعی ارامنه اصفهان حضور داشتند.

اسقف سیپان کاشجیان با خوشامدگویی به میهمانان، حضور مسئولان این نهاد را در کلیسای وانک ارج نهاد و به جایگاه خاص و ارزشمند کمیته امداد امام خمینی اشاره نمود.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: مسئولین و تمامی اعضای کمیته امداد امام خمینی نه تنها بر اساس راهبردهای تدوین شده، بلکه بر اساس حس انسان دوستی خود، بدون هیچ تبعیض و هیچ چشمداشتی، به رفع نیازهای اقشار محروم می پردازند، که بسیار ارزشمند بوده و جای قدردانی دارد.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران از طرف خود، خلیفه گری و اعضای جامعه ارامنه اصفهان مراتب سپاس و تشکر خود را به مدیریت کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان جهت خدمات چشمگیر و بی شائبه به قشر نیازمند جامعه ارامنه ابراز نموده از خداوند منان خواهان سلامتی و موفقیت روزافزون آنان شد.

کریم زارع ضمن تبریک سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح و آرزوی سالی سرشار از سلامتی و موفقیت برای تمامی ارامنه ساکن در استان اصفهان، بر تعامل بسیار خوب بین کمیته امداد امام خمینی و شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان اشاره کرد.

وی با اعلام آمادگی خود جهت ادامه ارائه خدمات به نیازمندان جامعه ارامنه، تاکید نمود که هیچ محدودیتی برای امدادرسانی و حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند این جامعه وجود نداشته و در صورت نیاز جهت ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان ارمنی و همچنین کمک به افرادی که در اثر تبعات اقتصادی بیماری کرونا دچار مشکلات مقطعی گردیده اند، انجام خواهد داد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در پایان سخنان خود با ابراز امیدواری به داشتن جامعه ای بدون هیچ فرد نیازمند، از اعضای هیئت خیریه و خدمات اجتماعی ارامنه اصفهان بابت همکاری های خالصانه با این نهاد و همچنین وسواسی که در انجام امور محوله به خرج می دهند، کمال تشکر را نمود.

هادی بنائی نیز با تبریک سال نو میلادی و ولادت عیسی مسیح، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی بر اساس وظیه انسانی خود، بدون هیچگونه تبعیضی، به افراد نیازمند از هر قوم و مذهبی که باشند و به صورت یکسان، بر اساس نیازمندی آنها، کمک رسانی می کند.

ورژ درماردیروسیان پس از عرض خیر مقدم خدمت میهمانان، به نقل قول جمله ای ناب از ا ادیب شیخ بهایی پرداخت و گفت: «از شیخ بهایی پرسیدند؟ ای شیخ، خدا را كجا یافتی؟ فرمود: من خدا را در قلب كسانی دیدم كه بی هیچ توقعی، مهربانند»، اظهار داشت که این گفته ارزشمند در وصف حال مسئولین و کارکنان زحمتکش کمیته امداد امام خمینی است، کسانی که بدون هیچ چشمداشتی و خالصانه، مخصوصاً در این دوران سخت اقتصادی و تحریم، در حال خدمت رسانی به محرومان و توانمند سازی آنها می باشند.

وی با آرزوی داشتن جامعه ای مرفه، بدون افراد و خانواده های نیازمند، به سخنان خود پایان داد.

در پایان این دیدار طرفین به رسم یادبود هدایایی به یکدیگر تقدیم نمودند.

 

روابط عمومی خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։