فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 15:46

آدیس عیسی قلیان: بعد از این روزها، بار دیگر دور هم جمع می‌شویم

آدیس عیسی قلیان، هنرمند عکاس و روزنامه‌نگار با انتشار تصویری قدیمی از المپیک ارامنه اظهار امیدواری کرده است که ایام کرونا تمام می‌شود و بار دیگر می‌توانیم دور هم جمع شویم‌.

«آلیک» - آدیس عیسی قلیان، هنرمند عکاس و روزنامه‌نگار با انتشار تصویری قدیمی از المپیک ارامنه اظهار امیدواری کرده است که ایام کرونا تمام می‌شود و بار دیگر می‌توانیم دور هم جمع شویم‌.

به گزارش ایسنا، آدیس عیسی قلیان، عکاس و روزنامه‌نگار ارمنی نشریه آلیک که به پویش «مشاهنر» پیوسته است، یکی از عکس‌های خود را از المپیک ارمنی‌ها در سال های قبل، منتشر و اظهار امیدواری کرده است که سرانجام این روزهای کرونایی به پایان می‌رسد و باز هم می‌توانیم کنار هم باشیم.

این هنرمند در توضیح این تصویر که نمایش‌دهنده «پرفورمنس بازگشت به خانه» (Krunk) است و توسط گروهی از نوجوانان ارمنی با هم‌نوایی قطعه‌ای از آرا گئورگیان در باشگاه فرهنگی-ورزشی آرارات در سال ۱۳۹۶ برگزار ‌شد، نوشته است:

«ارمنیان ایران، شهریور ماه هر سال، اقدام به برگزاری بازی‌های ورزشی موسوم به المپیک ارامنه ایران در ورزشگاه آرارات تهران می‌کنند؛ رویدادی پراهمیت برای ارامنه که با شیوع همه‌گیری کرونا امکان برگزاری این دوره از بازی‌ها را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

اما مسئولان باشگاه آرارات نظر دیگری دارند. آنها با بیان اینکه طی تاریخ پنجاه و یک دوره‌ای هاماهایکاکان (المپیک ارامنه) حوادث یا رویدادهای غیرقابل اجتناب گاهی مانع از برگزاری بازی‌ها و در یکی - دو دوره شده‌اند، برگزاری پرشکوه‌تر این بازی‌ها پس از کرونا، آن هم با تکرار پرفورمنس‌های بازگشت به خانه برای آنها رویایی دست نیافتنی ندانسته‌اند».

پویش «مشاهنر» با شعار «کماکان در خانه می‌مانیم» همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شد و در جریان آن جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف اعلام کردند برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می‌کنند، به تولید و انتشار عام آثار هنری‌ می‌پردازند.

اخبار مرتبط

 • پخش قسمت جدید «دوربین مستند» با نام «قهرمانان بی‌ادعا» درباره فاجعه پلاسکو
  پخش قسمت جدید «دوربین مستند» با نام «قهرمانان بی‌ادعا» درباره فاجعه پلاسکو

  قسمت جدید «دوربین مستند» با تصویربرداری مهدی مولایی، اجرای نگین یراقی فرد، تدوین حسین آیینه و با عکس های آدیس عیسی قلیان با نام «قهرمانان بی ادعا» چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۲۰:۴۷ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.

 • پلی که حداقل سایه اش می توانست شکل خط کشی عابر باشد
  پلی که حداقل سایه اش می توانست شکل خط کشی عابر باشد

  چند سالی است که مسیل باختر بدل به مسیری پر رفت و آمد برای ارتباط جنوب به شمال شده، خیابانی تک بانده با پهنایی باریک و بدون خط کشی عابر پیاده با تردد پر سرعت رانندگان خسته از راه بندان چهارراه قبلی...

 • روزنامه ایران میهمان ویژه تولد 85 سالگی" آلیک"
  روزنامه ایران میهمان ویژه تولد 85 سالگی" آلیک"

  روزنامه وزین ایران، در آستانه سال نو میلادی طی شماره دهم دیماه سال جاری تبریک همکارگونه خود را به روزنامه ارمنی زبان طی گزارشی با تیتر "85 شمع روشن برای آلیک" منتشر نمود که در آن با پرداختن به 85 سال انتشار مداوم و بی وقفه آلیک پرداخته و 85 سالگیمان را تبریک گفته است.

 • ارمنستان، درون و بیرون از قاب
  ارمنستان، درون و بیرون از قاب

  تصاویر در هر کجای این دنیای آبی-خاکی مستندی هستند داستان گونه؛ داستانی که می تواند معیشت یا روزگار افرادی را شامل شود که همه چیزشان از نوع لباس گرفته تا رطوبت نگاه شان و حتی لبخندی که دندان های طلاگرفته را نمایان می کند، به نوعی معرف جغرافیای خاص آنان نیز باشد.

 • دیدگاه - بامداد غروب جامگان
  دیدگاه - بامداد غروب جامگان

  فوتبال دیگر فقط موضوع ورزشی نویسان نیست.
  با اینكه شاید این موضوع تازگی نداشته باشد ولی با این وجود كوچكترین حركتی، ولو خارج از میادین ورزشی نه تنها موضوعیت مطرح شدن در مباحث جامعه شناختی، آن هم با دارا بودن كلیه پتانسیل های مربوطه را دارد، بلكه جامعه هدف را دچار تحولاتی خواهد كرد كه بذر امید تنها یكی از محصولات آن خواهد بود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։