فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 29 تیر 1399 10:28

با مصوبه شورای سیاست گذاری؛ نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری برگزار نخواهد شد

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از مصوبه این‌ شورا مبنی بر لغو برگزاری نمایشگاه در سال جاری خبر داد.

«آلیک» - سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از مصوبه این‌ شورا مبنی بر لغو برگزاری نمایشگاه در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوب دهقانکار اعلام کرد: طبق مصوبه این شورا سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال جاری برگزار نخواهد شد.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به جلسۀ غیر حضوری این شورا (روز شنبه مورخ ۲۸ تیر ماه) گفت: بنا بر اعلام صریح دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تکلیف همگانی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، توصیه‌های وزارت بهداشت مبنی بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع در سطح کشور و همچنین نبود چشم‌انداز روشن در امکان برگزاری نمایشگاه در ماه‌های آتی، شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران برگزاری این دوره از نمایشگاه را در سال جاری منتفی دانست.

دهقانکار با اشاره به اهمیت و ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نمایشگاه کتاب تهران به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور گفت: شورای سیاست‌گذاری علاقمند بود حتی‌الامکان این نمایشگاه در سال جاری برگزار شود. دلیل اصلی طمأنینه و تامل شورا در اعلام لغو نمایشگاه نیز امید به برگزاری آن در ماه‌های اخیر بود.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران افزود: اعضای شورا در این جلسه ابراز امیدواری کردند دولت و مجلس محترم در حمایت مادی و معنوی از صنعت نشر کشور به عنوان یکی از صنایع مادر و اثرگذار عرصه فرهنگ از هیچ کوششی دریغ نورزند. بعلاوه، اعضای شورا تصریح کردند از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار می‌رود نسبت به امکان‎سنجی برای حمایت بهینه از صنعت نشر کشور از طریق برنامه‌های حمایتی جایگزین اقدام نماید.

دهقانکار در پایان خاطرنشان کرد: اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن قدردانی و سپاس از زحمات مدافعان سلامت ابراز امیدواری کردند با تلاش تیم پزشکی کشور و همدلی و همراهی ملت بزرگ ایران شاهد ریشه‌کنی این ویروس منحوس و برگزاری باشکوه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال آتی باشیم.

ریاست این جلسه بر عهده محسن جوادی معاون وزیر فرهنگ بود و فعالان و متولیان فرهنگی و ناشران همچون محسن چینی‌فروشان، ایرج ضرغام، مهدی فیروزان، علیرضا سبحانی‌نسب، هومان حسن‌پور، ابراهیم حیدری، مهدی اسماعیلی‌راد، فریدون عموزاده خلیلی، محمدجواد مرادی‌نیا، میثم نیلی و ایوب دهقانکار در آن حضور داشتند.

سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قرار بود از تاریخ ۲۶ فرودین تا ۵ اردیبهشت ماه سال ۹۹ برگزار شود که کرونا آن را به تاخیر انداخت و در نهایت تصمیم به لغو برگزاری این رویداد شد.

اخبار مرتبط

 • سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور ۳۰ کشور افتتاح شد
  سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور ۳۰ کشور افتتاح شد

  سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب عصر روز گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور لبنان، متولیان و دست اندرکاران فرهنگی کشور و ناشران ۳۰ کشور در مصلای امام خمینی (ره) طی آیینی گشایش یافت.

 • عرضه 300 کتاب جدید تاریخ و فرهنگ ارمنستان در نمایشگاه کتاب
  عرضه 300 کتاب جدید تاریخ و فرهنگ ارمنستان در نمایشگاه کتاب

  آرمن سرکیسیان مسئول غرفه ارمنستان در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: حدود 300 عنوان کتاب درباره فرهنگ و هنر ارمنستان به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ارائه شده و امسال نخستین بار است که این کشور در نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران غرفه دارد.

 • گشایش نمایشگاه نگارگری ایرانی در موزه ملی ارمنستان
  گشایش نمایشگاه نگارگری ایرانی در موزه ملی ارمنستان

  نمایشگاه نگارگری ایرانی به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری موزه ملی ارمنستان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موزه هنرهای معاصر تهران، در ایروان گشایش یافت.

 • مدیر موزه ادبیات و هنر شهر ایروان: ضرورت شناخت هرچه بیشتر دو ملت از یکدیگر
  مدیر موزه ادبیات و هنر شهر ایروان: ضرورت شناخت هرچه بیشتر دو ملت از یکدیگر

  کارو وارطانیان مدیر موزه ادبیات و هنر شهر ایروان، با اشاره به روابط دیرینه و دوستانه ایران و ارمنستان تاکید کرد قدمت مناسبات فرهنگی و تاریخی دو ملت بسیار زیاد است و تهران و ایروان باید با تکیه بر این میراث فرهنگی مشترک، روابط دوجانبه خود را توسعه دهند.

 • گزارش خبری کوبا از توجه نمایشگاه کتاب تهران به مارکز
  گزارش خبری کوبا از توجه نمایشگاه کتاب تهران به مارکز

  به گزارش خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «پرنسا لاتینا» که خبر گزاری رسمی کوبا محسوب می شود، از بزرگداشت گابریل گارسیا مارکز، نویسندۀ فقید کلمبیایی و برنده نوبل ادبیات در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران و انتشار «کتاب آبی» اثری درباره هوگو چاوز، رییس جمهور ونزوئلا خبر داد.
  در این گزارش آمده است: در نسخۀ فارسی «کتاب آبی» زندگی، خط مشی سیاسی و کارهای چاوز مورد بحث قرار گرفته است. مقدمۀ این اثر توسط نیکولاس مادورو، رییس جمهور کنونی این کشور نوشته شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։