فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 23 فروردين 1400 09:40

تمبر یادبود کلیسای تادئوس مقدس رونمایی شد

تمبر یادبود کلیسای تادئوس مقدس در حاشیه نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست رونمایی شد.

«آلیک» - تمبر یادبود کلیسای تادئوس مقدس در حاشیه نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه مجازی مشترک تمبرهای ایران و ارمنستان با همکاری موزه ارتباطات و موزه ملی ارمنیان (اسقف آرداک مانوکیان) روز گذشته (۲۲ فروردین ۱۴۰۰) با حضور  معاون وزیر ارتباطات، سفیر ارمنستان در ایران، نماینده ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیته ملی موزه های ایران، رئیس موزه های ارتباطات ایران و موزه ارامنه از تمبر یادبود کلیسای تادئوس رونمایی شد.

‫در این نمایشگاه که به صورت مجازی برگزار می‌شود، تمبرهای نوروزی ایران و گزیده ای از تمبرهای ارمنستان به نمایش گذاشته شده است.

‫علاقمندان می توانند فیلم کامل مراسم افتتاحیه این نمایشگاه را که به صورت زنده از صفحه اینستاگرام موزه ارتباطات پخش گردید، در صفحه رسمی شرکت ملی پست در شبکه اجتماعی آپارات به نشانی https://www.aparat.com/nationalpost مشاهده کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پست: نمایشگاه مشترک تمبر ایران و ارمنستان؛ سرفصلی برای همکاری های پستی است

رمضانعلی سبحانی فر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مجازی تمبر ایران و ارمنستان، برگزاری این نمایشگاه را سرفصلی تازه برای گسترش همکاری های پستی در آینده دانست.

سبحانی فر در این مراسم با بیان این که، این رویداد فرهنگی می تواند تقویت مراودات پستی دو کشور را در بر داشته باشد، آمادگی پست ایران را برای گسترش همکاری ها اعلام نمود.

وی با اشاره به روابط خوب دو کشور در زمینه ارسال مرسولات از طریق مرز ایران وارمنستان، خواستار از سرگیری این امر و بهره گیری از ظرفیتهای پست دوکشور جهت خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست، تمبر را  یکی از معتبرترین داشته‌های فرهنگی کشورها برشمرد و افزود: "برگزاری نمایشگاه های تمبر مشترک با کشورها، همواره در انتقال تاریخ و فرهنگ نقش ویژه ای دارد".

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که، تمبر در کنار ارزش های هنری و زیبا شناختی اش به عنوان یک رسانه ارتباطی موثر محسوب می شود، خاطرنشان کرد: "این رسانه با  قابلیت پیام رسانی گسترده و فراگیرش، نقش های گوناگونی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، اقتصادی و سیاسی و غیره  ایفا می نماید".

سبحانی ­فر درخصوص انتشار تمبر کلیسای تادئوس مقدس توسط پست ایران گفت: "حضور این تمبرها در کشورهای مختلف جهان نشان دهنده روابط نزدیک ارمنستان و ایران خواهد بود که قدمتی دیرینه دارد و این گونه اقدامات فرهنگی گام مهمی در راستای تحكیم دوستی دو كشور است".

سفیر ارمنستان در ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه این رویداد فرهنگی باعث تقویت دوستی و مراودات کشورها خواهد شد، از وزیر ارتباطات و مدیرعامل پست ایران در راستای تمرکز بر روابط دو کشور قدردانی کرد.

آرتاشس تومانیان، تمبر را نقطه عطفی در تاریخ روابط کشورها خواند و عنوان کرد: "برگزاری نمایشگاه های مشترک تمبر و رونمایی از تمبرهای مختلف، نشان دهنده فرهنگ غنی و پربار کشورهاست".

کلیسای "تادئوس مقدس" یا "قره کلیسا" که در تاریخ ۷ ژوئیه ۲۰۰۸، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، نام کلیسایی تاریخی در استان آذربایجان غربی ایران و در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهرستان چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌است.

یادآور می شود، "تمبر مشترک جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان" نیز در سال ۱۳۹۶ با نمایی از "مسجد کبود ایروان" و "کلیسای ناجی مقدس اصفهان" رونمایی و منتشر شده بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։