فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 23 خرداد 1400 12:03

موزه ملی ارامنه «آرداک مانوکیان»

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، در مراسمی در موزه آرداک مانوکیان، کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، موزه ملی ارامنه "آرداک مانوکیان" را که به‌عنوان یکی از موزه‌های فعال خصوصی در فضای مجازی معرفی کرده بودند، مفتخر دریافت نشان از کمیته ملی موزه‌های ایران شد.

«آلیک» - به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، در مراسمی در موزه آرداک مانوکیان، کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، موزه ملی ارامنه "آرداک مانوکیان" را که به‌عنوان یکی از موزه‌های فعال خصوصی در فضای مجازی معرفی کرده بودند، مفتخر دریافت نشان از کمیته ملی موزه‌های ایران شد.

این گنجینه از کارهای هنرمند، پارتو هاکوپیان و با حضور سیداحمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه های ایران، آرا شاوردیان نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی و آرتاشِس تومانیان سفیر جمهوری ارمنستان در ایران به نمایش درآمد.

 

عکاسان: ژنیا و ژوانا ابدیان، خبرگزاری ایرنا

اخبار مرتبط

 • موزه ارامنه تهران، پایلوت اجرای برگزیده مسابقات جهانی اختراعات سوئیس
  موزه ارامنه تهران، پایلوت اجرای برگزیده مسابقات جهانی اختراعات سوئیس

  به دنبال کسب مدال طلا توسط تیم ایران از مسابقات بین‌المللی اختراعات سوئیس (ویژه مخترعان عضو فدراسیون جهانی ایفیا)، موزه ارامنه در تهران به عنوان پایلوت اجرای این اختراع انتخاب شد.

 • بازدید مسوولین شهرداری منطقه 12 از موزه آرداک مانوکیان
  بازدید مسوولین شهرداری منطقه 12 از موزه آرداک مانوکیان

  در ادامه بازدید های صورت گرفته توسط نمایندگان شهرداری منطقه 12 از خیابان 30 تیر و مراکز مذهبی ادیان توحیدی واقع در این خیابان، این گروه روز چهارشنبه 7 مهرماه از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان نیز بازدید کردند.

 • برگزاری "آیین میراث فرهنگی و صلح در آیینه میراث جهانی" در موزه ارامنه تهران
  برگزاری "آیین میراث فرهنگی و صلح در آیینه میراث جهانی" در موزه ارامنه تهران

  روبرت بگلریان، نماینده دوره پیشین ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجلس، طی "آیین میراث فرهنگی و صلح در آیینه میراث جهانی" اظهار کرد: ایران تنها کشوری است که نیازی نیست مقابل کنیسه های یهودیان آن پلیس نگهبانی دهد.
  طی این مراسم از مسئولین نمونه میراث فرهنگی آذربایجان شرقی و غربی و همچنین رییس شورای خلیفه گری ارامنه تهران به سبب همکاری در ارائه پرونده ثبت کلیساهای ایران به یونسکو تجلیل به عمل آمد.

 • بازدید خبرنگاران از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان
  بازدید خبرنگاران از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان

  خبرنگاران به مناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات (27 اردیبهشت) و همچنین روز جهانی موزه از کلیسای مریم مقدس و موزه آرداک مانوکیان ارامنه تهران دیدن کردند.

 • دیدار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با نمایندگان انجمن های زنان ارمنی تهران
  دیدار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با نمایندگان انجمن های زنان ارمنی تهران

  دکتر شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده به همراهی خانم رحمانی دبیر بخش اقلیت های دینی و قومی و همچنین جمعی از مسئولان این معاونت روز یکشنبه 25 بهمن ماه، ضمن بازدید از کلیسای مریم مقدس با نمایندگان انجمن های زنان ارمنی تهران دیدار و گفتگو کردند.

 • دیدار رئیس سازمان زیارت واتیکان
  دیدار رئیس سازمان زیارت واتیکان

  رئیس سازمان زیارت واتیکان، اسقف مونسینور آندره آتا در رأس یک هیئت 4 نفره و به همراه گروهی از کارکنان بخش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی استان تهران، روز دوشنبه 12 بهمن ماه از موزه آرداک مانوکیان و کلیسای مریم مقدس دیدار کردند.
  سازمان زیارت واتیکان در مصاحبه ای تاکید کرده بود که روابط دو کشور ایران و ایتالیا وارد مرحله جدیدی شده و فرصت گفت و گو میان دو ملت فراهم شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։