فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 03 خرداد 1401 10:10

بخش خصوصی ۲۰ واحد بومی گردی در حاشیه قره کلیسای چالدران احداث می کند

مدیر پایگاه میراث جهانی کلیساهای تاریخی ایران گفت: بخش خصوصی، ۲۰ واحد بومی‌گردی در حاشیه قره کلیسای چالدران احداث می‌کند که برای بهبود ارائه خدمات به گردشگران در این حوزه، بسیار موثر خواهد بود.

«آلیک» - آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال کشور و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و شرلی آودیان مدیر پایگاه میراث جهانی کلیساهای تاریخی ایران با حضور در فرمانداری چالدران با محمد رضاعبدالله نژاد فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار چالدران در این دیدار همدلی اقوام و مذاهب در حوزه های گوناگون را یک نعمت و سرمایه برای کشورمان معرفی کرد و گفت: همدلی اقشار مختلف مردم در کشورمان در کنار هم در مقابله با سختی ها از جمله جنگ تحمیلی، تحریم ها و توطئه های بدخواهان این مملکت ستودنی است.

عبدالله نژاد با تاکید بر هم افزایی پیروان تمام ادیان توحیدی در برهه های خاص در کشور افزود: دشمنان اسلام در تلاش هستند با راه اندازی انواع توطئه ها بین ادیان تفرقه و نقاق ایجاد کنند که این توطئه ها با هوشیاری کامل ملت ایران خنثی شده و خواهد شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی کلیساهای تاریخی  ایران نیز در این دیدار از ساخت ۲۰ واحد هتل بومی‌گردی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در محدوده جهانی قره کلسیا خبر داد و گفت : برای اجرای این طرح ۲۵ میلیارد ریال اعتبار در فاز اول هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: یک‌ هزار مترمربع زمین برای احداث این واحدها در حاشیه مجموعه تاریخی قره کلیسای چالدران در نظر گرفته شده که می‌تواند حتی زمینه ورود گردشگران بیشتری را به این مجموعه جهانی موجب شود.

آودیان افزود: در صدد هستیم عملیات اجرایی این طرح را از ابتدای مرداد امسال همزمان با آیین ویژه سالروز شهادت طاطائوس مقدس یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) آغاز کرده و تا پایان سال به اتمام برسانیم.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։