فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 16 خرداد 1401 13:35

نمایندگان تئاتر عروسکی ایران از جشنواره بین المللی کودک و نوجوان تفلیس با دیپلم افتخار به خانه باز می گردند

آلبرت بیگجانی، کارگردان ایرانی ارمنی تبار و مؤسس گروه تئاتر عروسکی «دیماک»، موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان تفلیس شد.

«آلیک» - آلبرت بیگجانی، کارگردان ایرانی ارمنی تبار و مؤسس گروه تئاتر عروسکی «دیماک»، موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان تفلیس شد. همچنین بهناز مهدی‌خواه و سعید زین العابدین اعضای دیگر گروه ایرانی نیز نایل  به دریافت دیپلم افتخار این جشنواره شدند.

آلبرت بیگجانی ضمن ارسال این خبر برای آلیک افزود: تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره به آقاسی ملکونیان نماینده ارمنستان اهدا شد.

لازم به ذکر است که آلبرت بیگجانی نماینده «هایفست» ارمنستان و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تفلیس در ایران است و گروه های نمایشی ایرانی به انتخاب وی در جشنواره های مذکور شرکت می کنند.

وی در گفتگویی اختصاصی با آلیک افزود: نمایش «اون… اوفلیاست» به کارگردانی ستاره تبریززاد از اصفهان که کاری از گروه تئاتر «هیچ» است، جهت اجرا در جشنواره "حرکت" گرجستان، که کمتر از دو هفته دیگر آغاز خواهد شد، نیز آماده حضور در تفلیس می شود. در این نمایش (اون ...اوفلیاست) آناییس زاروکیان، بازیگر ارمنی تبار نیز به ایفای نقش خواهد پرداخت.

به گزارش آلیک به نقل از روابط عمومی گروه هنری دیماک، آلبرت بیگجانی مدیر بین‌الملل گروه هنری دیماک که مدیر انتخاب آثار چندین جشنواره بین‌المللی دیگر نیز است، اعلام کرد که گروه‌هایی که مایل به شرکت در جشنواره‌های زیر هستند، می‌توانند به صفحه‌های مجازی و آدرس‌های ارائه شده گروه دیماک و یا شخص آلبرت بیگجانی مراجعه کنند.

- جشنواره حرکت «سام میت» ارمنستان، تاریخ برگزاری ۳ تا ۱۱ تیر ماه.

- جشنواره «هایفست» ارمنستان، تاریخ برگزاری ۱۱ الی ۱۸ مهر ماه.

- جشنواره «یونیمای» ارمنستان، تاریخ برگزاری ۱۸ الی ۲۵ مهر ماه.

بیگجانی که عضو هیئت برگزاری جشنواره «هایفست» نیز است، عنوان کرد: امسال بیستمین سالگرد جشنواره «هایفست» را پیش رو داریم و سعی‌مان بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد است. بر همین اساس در کنار گروه‌های تئاتری شرکت کننده مهمانان ویژه ای نیز از نقاط مختلف جهان خواهیم داشت، که ضمن شرکت در جلسات و سمینارها، ورکشاپ های متنوعی نیز برگزار خواهند کرد.

وی که دبیر بخش ایران در جشنواره فوق است، عنوان کرد: مانند سال‌های قبل، امسال نیز بخش ایران فعال خواهد بود و در این بخش نگاه ویژه‌ای به نمایش‌های خیابانی خواهیم داشت.

هنرمندان و گروه‌های تئاتری می‌توانند، آثار خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت گروه هنری دیماک مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։