فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 22 خرداد 1401 10:49

انتشار کتاب ارزشمند «فرهنگ جامع موسیقی ایرانی»

ویرایش جدید کتاب ارزشمند «فرهنگ جامع موسیقی ایرانی» در ۱۶۰۰ صفحه‌ و در ۲ جلد، به زیور طبع آراسته شده است.

«آلیک» - ویرایش جدید کتاب ارزشمند «فرهنگ جامع موسیقی ایرانی» در ۱۶۰۰ صفحه‌ و در ۲ جلد، به زیور طبع آراسته شده است.

در این فرهنگ جامع، زندگی‌نامه و فعالیت‌های حرفه‌ای استادان برجسته ارمنی موسیقی کشور که از زمان قاجار تا کنون، خدمات ارزنده‌ای به هنر موسیقی ایران ارائه کرده‌اند، از جمله «هوهانس آبکاریان»، «امانوئل ملیک اصلانیان»، «روبن گریگوریان»، «واروژان هاخباندیان»، «زاون هاکوپیان»، «لوریس چکناوریان»، «آندره آرزومانیان» و «آندره گالستیان» نیز آورده شده است.

امید است که با فعالیت‌های بسیار گسترده ایرانیان ارمنی در عرصه‌های گوناگون فرهنگی و هنری و به‌ویژه در زمینه موسیقی، ارمنیان موسیقی‌دان بیشتری بتوانند شرایط سخت‌گیرانه این دایره‌المعارف مهم و معتبر موسیقی کشور، برای حضور در فهرست استادان برجسته موسیقی را کسب کنند و اسامی هم‌وطنان ارمنی بیشتری در این فرهنگ ارزشمند، قرار گیرد.

اخبار مرتبط

 • اوراسیا و فرصت های اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۳
  اوراسیا و فرصت های اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۳

  روزنامه جهان صنعت در صفحه نخست شماره روز گذشته (دوشنبه، ۲۶ دی ۱۴۰۱) خود و در ستون یادداشت اصلی مقاله ای تحت عنوان "اوراسیا و فرصت‌های اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۳" به قلم آندره گالستیان منتشر کرده است.

 • موسیقیدانان ارمنی و موسیقی ایران و جهان
  موسیقیدانان ارمنی و موسیقی ایران و جهان

  برنامه ارغنون که از پرشنونده‌ترین برنامه‌های موسیقی رادیو در کشور است، امروز پنج‌شنبه، ۱۵ دی میزبان استاد آندره گالستیان خواهد بود و در این برنامه به موسیقی و موسیقیدانان ارمنی و نقش آنان در موسیقی کشور و موسیقی جهان پرداخته خواهد شد.

 • برجام و اقتصاد ایران و جهان
  برجام و اقتصاد ایران و جهان
 • کووید-۱۹ و جهانی که می شناختیم
  کووید-۱۹ و جهانی که می شناختیم
 • تبعات عمیق‌تر کرونا بر اقتصاد جهان در سال‌های پیش رو
  تبعات عمیق‌تر کرونا بر اقتصاد جهان در سال‌های پیش رو

  آندره گالستیان در مقاله‌ای، ضمن پرداختن به این مسئله که پاندمی کووید-۱۹ چالش‌های جدی برای اقتصاد جهان ایجاد خواهد کرد، تاکید کرده است که این بیماری مسری در آینده نزدیک تبعات اقتصادی جدی‌تر بدنبال خواهد داشت و برای مدت نسبتا طولانی ادامه خواهد یافت.

 • سعدی
  سعدی

  سعدی تخلص خود را به علت ارادتی که به فرزند حاکم وقت شیراز داشته، انتخاب نموده و در استفاده از تخلص خود، بسیار جدی بوده و در اکثر غزل‌ها از آن استفاده کرده ‌است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։