فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 29 آبان 1401 11:47

با حضور معاون وزیر خارجه ارمنستان صورت گرفت؛ رونمایی از فرهنگ دیپلماتیک دو زبانه فارسی ارمنی

فرهنگ دیپلماتیک دو زبانه فارسی-ارمنی و ارمنی-فارسی به قلم واهاگن آفیان با حضور مقامات ارمنستان در تهران رونمایی شد.

«آلیک» - فرهنگ دیپلماتیک دو زبانه فارسی-ارمنی و ارمنی-فارسی به قلم واهاگن آفیان با حضور مقامات ارمنستان در تهران رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، فرهنگ دیپلماتیک دو زبانه فارسی-ارمنی و ارمنی-فارسی به قلم واهاگن آفیان روز گذشته با حضور مناتساکان صافاریان معاون امور سیاسی وزیر خارجه ارمنستان، واهاگن آفیان مدیرکل امور کشورهای همسایه ارمنستان در وزارت امور خارجه این کشور، واهان گوستانیان مشاور وزیر خارجه ارمنستان، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان و آرسن آواکیان سفیر ارمنستان‌ در تهران رونمایی شد.

به گفته واهاگن آفیان نویسنده کتاب، این اثر در ۹۷۴ صفحه توسط انتشارات حوزه مشق تهران منتشر و در نوشتن آن از منابع مختلف ایرانی و ارمنی و بهره‌مندی از نظر استادان زبان فارسی و ارمنی استفاده شده است.

به گفته آفیان، نوشتن این کتاب که در حوزه اقتصادی و سیاسی است، ۵ سال به طول انجامیده است.

در این واژه‌نامه واژگان به روز در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، تجاری و فناوری اطلاعات به زبان فارسی و ارمنی به رشته تحریر درآمده است.

 

معاون وزیر خارجه ارمنستان: روابط ایران و ارمنستان تقویت می‌شود

معاون سیاسی وزیر خارجه ارمنستان گفت: پیشینه رابطه دو ملت ایران و ارمنستان به هزاران سال برمی‌گردد، روابط دو کشور در سال‌های اخیر توسعه بیشتری پیدا کرد و در آینده نیز در زمینه‌های مختلف تقویت پیدا خواهد کرد.

مناتساکان صافاریان روز گذشته در آیین رونمایی از فرهنگ دیپلماتیک دو زبانه فارسی-ارمنی و ارمنی-فارسی (واژه نامه حقوقی، اقتصادی، نظامی و سیاسی) در سفارت ارمنستان در تهران اظهار داشت: روابط دو کشور در سال‌های اخیر توسعه بیشتری پیدا کرد و در زمینه‌های مختلف توانستیم آن را تقویت کنیم که همچنان در حال توسعه روابط هستیم.

وی افزود: در این مسیر روابط دو کشور که در زمینه‌های مختلف است، تقویت پیدا خواهد کرد.

صافاریان گفت: یکی از حوزه‌های مهمی که به دنبال توسعه روابط دو کشور هستیم، فرهنگی، آموزشی و علمی است چرا که جایگاه ویژه‌ای دارد و باعث درک متقابل بیشتر دو ملت می‌شود.

معاون سیاسی وزیر خارجه ارمنستان با اشاره به فرهنگ واژگان دیپلماتیمک که به قلم واهاگن آفیان و توسط انتشارات بین‌المللی مشق تهران منتشر شده گفت: این اقدام یک گام بیشتر در جهت تقویت روابط دو ملت است بویژه که این واژه نامه مهمی در حوزه دیپلماتیک است.

صافاریان اظهار داشت: این واژه نامه غیر از این که توسط عده زیادی از مردم می‌تواند استفاده شود به صورت تخصصی هم کاربردهای بسیاری دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։