فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 03 اسفند 1395 13:07

گشايش نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان ارمنستان

رايزن فرهنگي كشورمان در سخنان خود، از برپایی نمایشگاه تخصصی کودکان و نوجوانان در ارمنستان با کیفیتی مطلوب، تقدیر كرد.

«آلیک» - سیزدهمین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان ارمنستان با حضور و سخنراني رایزن فرهنگی ایران در کتابخانه خنکو آپر ایروان گشايش يافت.


به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و  اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، سیزدهمین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان ارمنستان با حضور و سخنرانی مجید مشکی رایزن فرهنگی ایران، هرانوش هاکوپیان وزیر دیاسپورا ارمنستان، نرسس تر وارتانیان معاون وزیر فرهنگ و جمعي از نویسندگان و اندیشمندان ارمنی در سالن کتابخانه خنکو آپر ایروان (کتابخانه ی کودکان و نوجوانان ارمنستان) گشايش يافت
.

در آيين گشايش این نمایشگاه، مشكي با اشاره به نقش کتاب در انتقال فرهنگ از نسلی به نسل دیگر و از ملتی به سایر ملل، کتاب را وسیله آشنایی و دوستی ملت‌ها با یکدیگر دانست.

رايزن فرهنگي كشورمان در سخنان خود، از برپایی نمایشگاه تخصصی کودکان و نوجوانان در ارمنستان با کیفیتی مطلوب، تقدیر كرد.

وی همچنين، به تلاش‌های نمایندگی فرهنگی کشورمان در ارمنستان در حوزه ترجمه و نشر اشاره كرد و گفت: طی دو سال گذشته رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بیش‌از بیست جلد کتاب ترجمه و چاپ كرده که از این تعداد بیش‌از یک سوم آن‌ها کتب قصه و داستان و مربوط به حوزه کودکان و نوجوانان بوده است.

بنابر اعلام اين خبر، رایزنی فرهنگی ايران در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان ارمنستان با برپایی غرفه ایران، تنها غرفه خارجی شرکت‌کننده در این نمایشگاه بود كه کتاب‌های عرضه شده در این غرفه مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։