فا

فرهنگ و هنر

شنبه, 17 دی 1401 11:05

ورود رشته زبان ارمنی به دانشگاه اصفهان سبب گسترش روابط علمی با ایروان شد

مراسم گرامیداشت سال نو میلادی با حضور رییس دانشگاه اصفهان، در تالار دکتر رزمجو برگزار و از دانشجویان ارمنی، تجلیل به عمل آمد.

«آلیک» - مراسم گرامیداشت سال نو میلادی با حضور رییس دانشگاه اصفهان، در تالار دکتر رزمجو برگزار و از دانشجویان ارمنی، تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اصفهان، دکتر حسین هرسیج رییس دانشگاه اصفهان ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت مسیح (ع) سال نو میلادی را به هم وطنان مسیحی به ویژه دانشجویان ارمنی دانشگاه اصفهان تبریک و تهنیت گفت.

وی در ادامه تصریح نمود: همه ما قائل به این مهم هستیم که خداوند، قادر متعال است و ولادت حضرت مسیح(ع) دستور الهی است.

دکتر هرسیج رحمانیت را نقطه مشترک بین دین اسلام و مسیحیت دانست و بر اصول و مبانی ارزش های دینی مشترک تاکید نمود.

رییس دانشگاه در ادامه افزود: خوشبختانه در کشوری زندگی می کنیم که حقوق همه انسان ها را به رسمیت شناخته و اقلیت های مذهبی در کمال آرامش در کنار هم وطنان مسلمان زندگی می کنند

وی افزود: اسلام دین رحمت و صلح عادلانه است و صلحی که مبتنی بر عدالت نباشد پایدار نیست .

دکتر هرسیج تصریح نمود: ورود رشته زبان و ادبیات ارمنی به دانشگاه اصفهان باعث گسترش روابط علمی میان دانشگاه‌های ایروان و اصفهان شد و نه تنها مراودات دانشگاه را با شورای خلیفه‌گری ارامنه توسعه داد، بلکه زمینه حضور علاقه‌مندان بسیاری را نیز از جامعه اقلیت ارامنه به دانشگاه اصفهان فراهم کرد.

وی سال نو میلادی را به دانشجویان ارمنی دانشگاه اصفهان تبریک گفت و برای همه سالی پر از خیر و برکت و خوشبختی آرزو نمود.

آقای محمدی مدیر حراست دانشگاه نیز ضمن تبریک سال نو میلادی به هم وطنان ارمنی اظهار داشت: ارامنه مردمی سخت کوش و باهوش هستند و به همین خاطر با وجود فراز و نشیب های تاریخی موفق به حفظ زبان، دین و فرهنگ خود شده اند

وی تصریح نمود: دانشجویان ارمنی می توانند به عنوان پل ارتباطی در حوزه های اقتصادی، توریسم و تجارت بین دو کشور ایران و ارمنستان فعالیت نمایند

گفتنی است در این نشست، دانشجویان ارمنی دانشگاه اصفهان نیز ضمن تشکر از حسن نظر مسئولین دانشگاه به اقلیت های مذهبی، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را مطرح و مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։