فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 23 فروردين 1396 12:33

چکناوریان از علاقه اجرای سمفونی رستم و سهراب در ایروان سخن گفت

لوریس چکناوریان رهبر برجسته ارکستر سمفونی در دیدار با سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان از علاقه خود برای اجرای سمفونی بزرگ رستم و سهراب در شهر ایروان پایتخت این کشور سخن گفت.

«آلیک» - لوریس چکناوریان رهبر برجسته ارکستر سمفونی در دیدار با سید کاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان از علاقه خود برای اجرای سمفونی بزرگ رستم و سهراب در شهر ایروان پایتخت این کشور سخن گفت.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که عصر دیروز در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان برگزار شد، زمینه های ممکن برای همکاری فرهنگی هنری به ویژه موسیقی و مشترکات ایرانیان و ارمنستانی در این حوزه بررسی شد.

چکناوریان با اشاره به آشنایی کهن دو ملت، توسعه همکاری ها از جمله مناسبات گردشگری را زمینه مناسبی برای افزایش شناخت متقابل بر شمرد.

استاد موسیقی ابراز امیدواری کرد که روابط بین مردمی هر چه بیشتر گسترش یابد تا فعالیت های فرهنگی تقویت شود و زمینه ارتقای همکاری‌های دوجانبه در عرصه های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی و دیپلماسی را فراهم کند.

چکناوریان همچنین به فعالیت‌های خود در گذشته های دور در ارمنستان اشاره و اعلام آمادگی کرد که در صورت پشتیبانی های لازم مسئولان و متولیان فرهنگی دو کشور، سمفونی بزرگ رستم و سهراب را در ایروان اجرا کند.

سجادی سفیر ایران نیز در این دیدار با ارزشمند خواندن فعالیت های فرهنگی و هنری مشترک ایران و ارمنستان، پیشینه روابط را گسترده خواند و گفت که مسئولان دو کشور علاقه زیادی به توسعه روابط در این حوزه مانند دیگر حوزه ها دارند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։