فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 13 خرداد 1393 10:55

قطعه خورشید خاوران ساخته ادیک تامرازیان در کنگره ملی تجلیل از ایثارگران فتح خرمشهر

ادیک تامرازیان در خصوص ساخت قطعه خورشید فروزان به خبرنگار آلیک گفت: ساخت این قطعه از سه ماه پیش با پیشنهاد دوستانم در بنیاد ایثارگران مطرح شد و مورد توجه من قرار گرفت. از آنجائی که دوران خدمتم را در همان مناطق جنگی گزرانده ام توانستم با عمق وجود با موضوع ارتباط برقرار کنم که منجر به نوشته شدن قطعه خورشید فروزان شد.

آلیک – قطعه خورشید خاوران ساخته آهنگساز و رهبر گروه هم آوایان زوارتنوتس ادیک تامرازیان در مراسم آغازین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران فتح خرمشهر توسط گروه کر زوارتنوتس اجرا شد.
ادیک تامرازیان در خصوص ساخت قطعه خورشید فروزان به خبرنگار آلیک گفت: ساخت این قطعه از سه ماه پیش با پیشنهاد دوستانم در بنیاد ایثارگران مطرح شد و مورد توجه من قرار گرفت. از آنجائی که دوران خدمتم را در همان مناطق جنگی گذرانده ام توانستم با عمق وجود با موضوع ارتباط برقرار کنم که منجر به نوشته شدن قطعه خورشید خاوران شد.
ادیک تامرازیان در خصوص ساخت و اجرای این قطعه خاطرنشان کرد که اولین اجرای این قطعه در همان مراسم آغازین شروع به کار این کنگره صورت پذیرفت که خوشبختانه مورد توجه حضار واقع شد. تک خوانی این قطعه نیز بر عهده این هنرمند کشورمان بود. اولین اجرای این قطعه با حضور 26 تن از هم آوایان گروه زوارتنوتس در حضور ریاست محترم جمهوری حسن روحانی صورت گرفت.
ادیک تامرازیان در خصوص برنامه های آتی این گروه به خبرنگار آلیک گفت که این گروه با ترکیب 32 نفره خود در حال آماده شدن برای حضور در جشنواره بین المللی ارمنستان می باشد.
این سومین اجرای گروه زوارتنوتس در حضور رئیس جمهور طی سال های اخیر است.
این مراسم هم زمان با تاریخ آزادسازی خرمشهر در سالن اجلاس سران برگزار شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։