فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 06 تیر 1397 09:03

نسخه انگلیسی کتاب سواد رسانه ای در ارمنستان رونمایی شد

نسخه انگلیسی کتاب «سواد رسانه ای در یک نگاه» به همت انتشارات 'پشتیبان' به عنوان ناشر حامی نهضت سواد رسانه ای ایران، با حضور مقامات ایرانی و ارمنی حاضر در ارمنستان در آخرین روز نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ارمنستان رونمایی شد.

«آلیک» - نسخه انگلیسی کتاب «سواد رسانه ای در یک نگاه» به همت انتشارات 'پشتیبان' به عنوان ناشر حامی نهضت سواد رسانه ای ایران، با حضور مقامات ایرانی و ارمنی حاضر در ارمنستان در آخرین روز نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ارمنستان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، کتاب «سواد رسانه ای در یک نگاه» تالیف معصومه نصیری با ترجمه انگلیسی هانیه عظیم زادگان چاپ انتشارات پشتیبان با حضور محمد رضا حیدری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، محمد صادق افراسیابی معاون فرهنگسازی و توسعه کسب و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سعید پورایمانی مدیر مجتمع فرهنگی دیجیتال استان قزوین و جمعی از مقامات ایرانی و ارمنی حاضر در جمهوری ارمنستان رونمایی شد.

مدیر دانشگاه پیام نور ارمنستان در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران برای افزایش سطح سواد رسانه ای عموم مردم در کشورهای مختلف از جمله ارمنستان، از برگزاری نخستین نشست مشترک استارتاپ های ایران و ارمنستان در ماه های آتی خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور صد و پنجاه میلیون تومان برای برگزاری این نشست بودجه در نظر گرفته و آمادگی دارد با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، رایزن فرهنگی ایران در جمهوری ارمنستان و وزارت امورخارجه نسبت به برگزاری این نشست اقدام نماید.

همچنین افراسیابی با ارائه گزارشی از اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افزایش سواد رسانه ای مردم گفت: امروزه علاوه بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک سازمان مردم نهاد و چند موسسه فرهنگی هنری در ایران برای افزایش سواد رسانه ای عموم مردم جهان تلاش می کنند. در این میان انجمن سواد رسانه ای ایران یک سازمان مردم نهاد غیر انتفاعی است که عملکرد مسئولین مختلف کشور را در حوزه سواد رسانه ای رصد می کند و امروز این انجمن قصد دارد خبر مهمی را اعلام کند.

بشیر حسینی رئیس کارگروه نهضت جهانی سواد رسانه ای انجمن سواد رسانه ای ایران، سمانه ناظریان عضو هیات مدیره و دبیر کارگروه نهضت جهانی سواد رسانه ای انجمن سواد رسانه ای ایران، معصومه نصیری قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران با اهدای یک جلد کتاب از زحمات رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان تقدیر کردند و از انتخاب وی به عنوان رایزن حامی نهضت جهانی سواد رسانه ای خبر دادند.

لازم به ذکر است نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ایران در ارمنستان توسط موسسه پیام نمای ایرانیان از موسسات دارای مجوز نشر دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سفارت ارمنستان در ایران برگزار شد.

این نمایشگاه تا تاریخ 3 تیر ماه همه روزه از ساعت 10 صبح لغایت 19 در محل مجتمع نمایشگاهی ارمنستان برپا بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։