فا

فرهنگ و هنر

شنبه, 18 اسفند 1397 12:55

مراسم آئین دیدار «یه وا» برگزار می‌شود

آئین دیدار فیلم «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد امروز در سینما فرهنگ برگزار می‌شود.

«آلیک» - آئین دیدار فیلم «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد امروز شنبه ۱۸ اسفند در سینما فرهنگ برگزار می‌شود.

سالن شماره دو سینما فرهنگ امروز شنبه ۱۸ اسفند ساعت ۲۰ میزبان آئین دیدار فیلم «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد است. این مراسم با همراهی عوامل فیلم وجمعی از هنرمندان و اهالی رسانه برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی «یه وا» اولین ساخته سینمایی آناهید آباد است که به عنوان نماینده سینمای ارمنستان برای رقابت در نودمین دوره جوایز اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی زبان برگزیده شده بود.

داستان این فیلم درباره زنی است که به اتهام قتل همسرش تحت تعقیب است. او برای حفاظت از دخترش به محل دور دستی پناه می‌برد و به ناچار در محل جدید با مسائل و دشواری‌ها مقابله می‎کند.

«یه‌وا» حضور در ۲۴ جشنواره بین‌المللی از جمله جشنواره‌هایی چون پالم اسپرینگز، کلیولند و میل ولی آمریکا، جشنواره مونترال کانادا و جشنواره آسیا پاسفیک را در کارنامه خود دارد.

این فیلم همچنین برنده جایزه منتخب تماشاگران در جشنواره انار تورنتوکانادا، برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی زردالوی طلائی ارمنستان، برنده جایزه بهترین فیلم و کارگردانی از جشنواره آرپا هالیود آمریکا، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره بین المللی فیلم کینوشوک و برنده جایزه بهترین فیلم از سوی هیات داوران نوجوان  جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان رولان شده است.

تهیه‌کنندگی «یه وا» را تقی علیقلی‎زاده برعهده دارد و فیلم با مشارکت مرکز سینمایی ارمنستان و بنیاد سینمایی فارابی ایران تولید شده ‌است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։