فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 29 خرداد 1398 13:48

دیدار سفیر کشور ارمنستان با معاون امور هنری / روابط هنری ارمنستان و ایران گسترش می‌یابد

آرتاشس تومانیان ظهر روز گذشته با سیدمجتبی حسینی دیدار و گفت و گو کرد.

«آلیک» - سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آرتاشس تومانیان، سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، ظهر روز گذشته با سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری دیدار و درباره گسترش و تقویت روابط فرهنگی - هنری دو کشور گفت و گو کردند.

تومانیان در این جلسه گفت: روابط فرهنگی و هنری دو کشور ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران می تواند عمیق تر و قوی تر باشد و دو کشور می توانند برای معرفی فرهنگی های یکدیگر همکاری و کمک کنند. ما تمایل داریم فرهنگ و هنر ارمنستان در ایران بیشتر معرفی و شناسانده شود و از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم که برای گسترش روابط فرهنگی و هنری کمک کند و فرهنگ و هنر ایران نیز در ارمنستان معرفی شود.

او در ادامه گفت: ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران، اشتراکات فرهنگی زیادی دارند و بنیاد روابط دوستی ایران و ارمنستان، فرهنگ است. در روابط فرهنگی، هنری دو کشور کارهایی انجام شده اما بیشتر باید کار شود.

سفیر ارمنستان همچنین از اجرای گروه کر ارمنستان در آینده به مناسبت بزرگداشت کومیتاس، آهنگساز فقید ارمنی در تهران خبر داد.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با تأکید بر همکاری فرهنگی و هنری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان گفت: پیوندهای عمیقی در زمینه هنرهای مختلف مانند موسیقی بین ایران و ارمنستان است و دو کشور نغمه های مشترکی دارند. با این نزدیکی و پیوند فرهنگی، انتظار می رود روابط فرهنگی و هنری گسترده تر باشد. تاکنون نیز فعالیت هایی در زمینه های هنری بین دو کشور انجام شده است که می تواند این فعالیت ها در زمینه برگزاری و اجرای برنامه های هنری و رفت و آمد هنرمندان دو کشور بیشتر شود. نزدیکی و ارتباط فرهنگی دو کشور قابل توسعه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز استقبال می کند.

حسینی در ادامه گفت: علاوه بر برنامه های هنری و ارتباط و تعامل هنرمنذان دو کشور، جشنواره های هنری مانند جشنواره های تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس فجر، فرصتی برای ارتباط هستند و گروه های هنری ارمنستان می توانند در این رویدادها حضور داشته باشند و از سوی دیگر، هنرمندان و گروه های ایران نیز به تناسب در جشنواره های هنری ارمنستان حضور پیدا کنند. این رویدادها می تواند مقدمه ارتباط و تعامل هنرمندان باشد. گفتگوها و ارتباطات فرهنگی بین ایران و ارمنستان به آسانی ادامه خواهد یافت و تقویت می شود و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز تمایل دارد روابط فرهنگی، هنری و دوستانه با کشورهای همسایه تداوم یابد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։