فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 23 تیر 1398 11:31

اجرای گروه کر دولتی ارمنستان در تالار وحدت

گروه کر دولتی ارمنستان به مناسبت بزرگداشت دو هنرمند ارمنی در تالار وحدت کنسرت برگزار می‌کند.

«آلیک» - گروه کر دولتی ارمنستان به مناسبت بزرگداشت دو هنرمند ارمنی در تالار وحدت کنسرت برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، گروه کر دولتی ارمنستان به رهبری روبرت ملکیان و با همت سفارت ارمنستان طی دو شب، به مناسبت بزرگداشت دو هنرمند شهیر ارمنستان «کومیتاس» و «تیگران منصوریان» در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

گروه کر دولتی ارمنستان در اکتبر سال 2000 میلادی به رهبری روبرت ملکیان تاسیس شد. این گروه برنامه‌های متعددی در شهرهای مختلف جهان برگزار کرده است.

در اولین شب این رویداد، به مناسبت یکصد و پنجاهمین سالگرد تولد کومیتاس موسیقی‌دان و ترانه‌سرای شهیر ارمنی، 30 تیر ماه ساعت 21 و 30 دقیقه قطعاتی چون  قدیس، نغمه‌های نیایش، سروده‌های جشن‌های عروسی براساس آداب و رسوم کهن به آهنگسازی و تنظیم این هنرمند نواخته می‌شود.

در توضیح برنامه پیش‌رو آمده است: کومیتاس (سوقومون سوقومونیان) در شانزدهم سپتامبر سال 1869 به دنیا آمد. وی در تفلیس تحت رهبری موسیقیدان ارمنی «ماگار یگمالیان» تئوری موسیقیایی را آموخت و از دانشکده فلسفه دانشگاه هومبولت و کنسرواتوار خصوصی ریچارد اشمیت فارغ التحصیل شد.

در سال 1907 اولین مجموعه این موسیقیدان، چنگ ارمنی، حاوی تنظیمات برای اجراهای انفرادی و جمعی ترانه‌های روستایی ارمنی منتشر شد. او با ارائه مقالات و گزارش‌ها به فعالیت خود در زمینه علمی، آموزشی و تربیتی ادامه داد.

همچنین در دومین شب این کنسرت، به مناسبت هشتادمین سالگرد تولد تیگران منصوریان موسیقی‌دان و ترانه‌سرای شهیر ارمنی 31 تیر ماه ساعت 21 و 30 دقیقه، قطعاتی چون شب، من می‌ترسم، باد، دریا، تانک‌های ژاپنی، پرندگان شرقی و ... به آهنگسازی و تنظیم این هنرمند اجرا می‌شود.

در ادامه توضیح این برنامه آمده است: تیگران منصوریان، خالق آثاری برای گروه نوازندگان، گروه کنسرت و آثار وکال که در سراسر دنیا اجرا شده‌اند، است. آثار این موسیقیدان در پایتخت‌های موسیقی جهانی با استقبال چشمگیری مواجه شد. وی همچنین موسیقی متن چندین فیلم را ساخته است.

علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت از دو لینک زیر مراجعه کنند.

* خرید اینترنتی بلیت کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت کومیتاس)

* خرید اینترنتی بلیت کنسرت گروه کر دولتی ارمنستان (شب گرامیداشت تیگران منصوریان)

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։