فا
پنج شنبه, 01 اسفند 1392 11:15

جلسه سخنرانی با موضوع: تقابلات جنگی قراباغ و نقش ایران و تركیه در آن

عصر روز 28 بهمن، در سالن تجمعات مركز تحقیقات فرهنگی و تاریخی ارمنیان انجمن «هور»، به دعوت همین انجمن و از سری سخنرانیهای ماهیانه، یك جلسه سخنرانی با موضوع «تقابلات جنگی قراباغ و نقش ایران و تركیه در آن» بر پا گردید. سخنران این جلسه آقای سالار سیف الدینی، كارشناس مسائل فوق بودند.

«آلیك» - عصر روز 28 بهمن، در سالن تجمعات مركز تحقیقات فرهنگی و تاریخی ارمنیان انجمن «هور»، به دعوت همین انجمن و از سری سخنرانیهای ماهیانه، یك جلسه سخنرانی با موضوع «تقابلات جنگی قراباغ و نقش ایران و تركیه در آن» بر پا گردید. سخنران این جلسه آقای سالار سیف الدینی، كارشناس مسائل فوق بودند.
در ابتدا از سوی هیئت برگزار كننده آقای ایساك یونانسیان به معرفی آقای سیف الدینی پرداخت و سپس ایشان به ایراد سخنرانی خویش پرداختند.
او بطرز گسترده ای توضیحاتی درباره ماهیت تقابلات جنگی قراباغ، انعكاس بین المللی آن مداخلات كشورهای مختلف، از جمله غرب و روسیه و تركیه و جهت گیری ایران را ارائه نمود.
آقای سیف الدینی گفتند: در ارتباط با این تقابلات،‌ طرف آذربایجانی سعی می كند فشارهای روانی را واقعیت بخشد،‌ با احساسات میهن پرستانه مردم آنجا بازی كند و مشكلات موجود در نهادهای داخلی خویش را با توسعه ایده دشمنی خارجی حل نماید.
ایشان اضافه كردند: هنگامی كه در باكو موضوع اصلاحات درونی پیش كشیده و مطرح می شود، مولفه به اصطلاح «دشمنی خارجی» شدت بیشتری پیدا می كند.
سیف الدینی با اهمیت بسیار راجع به سیاست معتدل ایران در قبال پایان بخشیدن صلح آمیز مجادله قراباغ صحبت نمود و گفت: این سیاستی در ابعاد و اندازه های مناسب است.
در پایان سخنرانی از سوی حضار پرسشهائی درباره نقش تركیه ومداخلات دیگران مطرح شد كه جناب سخنران پاسخهای پرمحتوایی به آنان داد.

و. ك.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։