فا
یکشنبه, 20 تیر 1400 12:56

تومانیان: پیوند اقتصادی ایران و ارمنستان سابقه طولانی دارد

آرتاشس تومانیان گفت: پیوند اقتصادی و تجاری ایران با ارمنستان سابقه طولانی دارد و تقویت این پیوند ارزشمند با هدف حفظ منافع دو طرف باید در دستور کار باشد.

«آلیک» - سفیر جمهوری ارمنستان گفت: پیوند اقتصادی و تجاری ایران با ارمنستان سابقه طولانی دارد و تقویت این پیوند ارزشمند با هدف حفظ منافع دو طرف باید در دستور کار باشد.

به گزارش ایرنا، آرتاشس تومانیان امروز یکشنبه در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی در بدو ورود به شهر اراک گفت: ایران در بین همسایگان ارمنستان سرآمد است و از ظرفیت‌های مهمی در تمامی حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی برخوردار است که می‌توان با تقویت مناسبات تجاری با این کشور، سرعت توسعه را شتاب داد.

وی ادامه داد: وجود نیروی انسانی خلاق و با انگیزه و استفاده از تکنولوژی روز دنیا در بخش صنعت استان مرکزی و دیگر استان‌های ایران، این کشور را در زمره کشورهای صنعتی دنیا قرار داده است و صنعتگران و تجار ارمنستان علاقه بسیاری برای گسترش مراودات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران دارند.

سفیر جمهوری ارمنستان اظهار داشت: ارمنستان بازار مناسبی در همه بخش‌های تولیدی دارد و می طلبد یک تیم تجاری قدرتمند از استان مرکزی برای ارزیابی بازار این کشور به نقاط مختلف ارمنستان سفر کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در سخنانی گفت: این استان در سه بخش صنعتی، کشاورزی و فرهنگی در زمره استان‌های برتر کشور ایران قرار گرفته است.

سعید فرخی افزود: استان مرکزی از دیرباز پایگاه شهروندان‌ ارامنه بوده و کلیسای شهر اراک یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای ایران است که این نشان از همزیستی مسالمت‌آمیز مردم اراک با ارامنه دارد.

وی ادامه داد: پیشینه روابط بازرگانی و اجتماعی مردم این استان با جامعه ارامنه بسیار درخشان است و تقویت این ارتباط مد نظر قرار دارد.

دیدار با استاندار و فعالان اقتصادی استان مرکزی و بازدید از ۲ واحد صنعتی از مهمترین برنامه‌های سفیر جمهوری ارمنستان در سفر یک روزه به اراک است.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։