فا
شنبه, 03 مهر 1400 11:40

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان ضمن تکذیب خبری که خبرگزاری ایلنا به وی نسبت داده بود اعلام کرد: آذربایجان از کامیون های ما پول می گیرد نه ارمنستان!

رئیس اتاق ایران و ارمنستان با ابراز نگرانی از درج و بازنشر اخبار نادرست و بدون بررسی های کارشناسانه، خصوصا در مقطعی که واکنش نیروهای نظامی ایران را در پی داشته، می تواند آسیب های جدی به تجارت منطقه بزند.

هرویک یاریجانیان در گفتگو با «آلیک» ضمن تکذیب خبری که پیشتر بر روی خروجی اخبار خبرگزاری ایلنا منتشر شده بود گفت: صحبتمان در خصوص محصولات نساجی بوده... و افزود: مبلغ مورد نظر (۱۳۰ دلار) را  دولت آذربایجان از کامیون های ایرانی اخذ می کند نه ارمنستان. خبری که خبرگزاری ایلنا (و چند ساعت بعد از آن ایرنا) درباره پول گرفتن ارمنستان منتشر کرده کذب محض است.

یادآور می شود که در خبری که بعد از واکنش رئیس اتاق ایران و ارمنستان اصلاح شد آمده: صادرات سوخت از ترکیه که یکی از کشورهای مهم تامین‌کننده سوخت ارمنستان بود قطع شده و ایران توانسته تا حدی جای آن را بگیرد.

رئیس اتاق ایران و ارمنستان با ابراز نگرانی از درج و بازنشر اخبار نادرست و بدون بررسی های کارشناسانه، خصوصا در مقطعی که واکنش نیروهای نظامی ایران را در پی داشته، می تواند آسیب های جدی به تجارت منطقه بزند به خبرنگار «آلیک» گفت: در مصاحبه مذکور بنده اعلام کردم که کارشناس امور سیاسی نیستم و فقط می توانم پاسخگوی سوالاتی در مورد روابط تجاری بین دو کشور (ایران و ارمنستان) باشم.

وی افزود: در گفتگوی مورد نظر درخصوص تبادلات و تراز تجاری سوال شد که در جواب به ظرفیت های بازار نساجی ارمنستان اشاره هایی شد و هدف گزاری تولیدکننده های ایرانی برای جایگزین کردن محصولات شان به جای رقبای ترکیه ای صحبت به میان آمد که البته در کمال تعجب در متن منتشر شده به جای محصولات نساجی از عنوان محصولات سوختی  استفاده شده بود.

وی با اعلام اینکه خبر فوق پس از تماس های برقرار شده اصلاح شد گفت: از "ایلنا" به عنوان منبع اصلی انتشار خبر انتظار می رفت به جای پاک کردن صورت مسئله و جایگزین کردن خبر ادیت شده، اصلاحیه را به همراه متن  تکذیبیه اتاق، در کنار خبر اولیه کار می کرد چراکه خود "ایلنا" منبع خطا بود و مطابق عرف باید توضیحی روی خبر اصلی ارائه می شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։