فا
دوشنبه, 23 خرداد 1401 13:44

ابراز علاقه رییس جمهور ونزوئلا برای کمک ایران به ایجاد پارک های فناوری در کاراکاس

رییس جمهور ونزوئلا علاقه‌مندی این کشور برای کمک و همراهی ایران جهت ایجاد و توسعه پارک‌های فناوری را در این کشور اعلام کرد.

«آلیک» - رییس جمهور ونزوئلا علاقه‌مندی این کشور برای کمک و همراهی ایران جهت ایجاد و توسعه پارک‌های فناوری را در این کشور اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا که به همراه جمعی از وزیران و معاونان ریاست جمهوری این کشور به ایران سفر کرده است، امروز دوشنبه از پارک فناوری پردیس بازدید کرد.

این بازدید به میزبانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس انجام شد.

در این بازدید وزیران امور خارجه، کشاورزی، ارتباطات، علوم و فناوری، حمل و نقل و گردشگری ونزوئلا، مادورو رییس جمهور این کشور را همراهی کردند.

رییس جمهور ونزوئلا پس از بازدید از پارک فناوری پردیس خطاب به میزبانان ایرانی خود گفت: ما از شما در حوزه ایجاد و توسعه پارک های فناوری الهام گرفتیم و بسیار علاقه‌مندیم با کمک، همراهی و حمایت ایران این اقدام را در ونزوئلا انجام دهیم.

در ادامه این بازدید، هیات ونزوئلایی از شرکت های پارس آنلاین در حوزه فناوری اطلاعات، زیست تخمیر در حوزه فرآورده‌های پروبیوتیک و دارویی و آریا طب فیروز در حوزه تجهیزات پزشکی بازدیدکردند و در جریان دستاوردهای فناورانه شرکت‌های عضو پارک قرار گرفتند.

طبق اعلام پارک فناوری پردیس، ‌در این برنامه علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف پارک، ‌دو طرف در رابطه با زمینه‌های همکاری مشترک رایزنی کردند.

 رییس‌جمهور ونزوئلا روز جمعه ۲۰ خرداد ماه به همراه هیاتی بلندپایه سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։