فا

سیاست

یکشنبه, 19 بهمن 1399 13:01

آغاز توزیع ایران چک های ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی جدید از امروز

امیر شکری از آغاز توزیع ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس‌های ۱۰ هزار تومانی جدید از امروز یکشنبه خبر داد.

«آلیک» - رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از آغاز توزیع ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس‌های ۱۰ هزار تومانی جدید از امروز (یکشنبه) خبر داد.

به گزارش ایرنا، امیر شکری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه براساس اعلام بانک مرکزی، ایران چک ۱۰۰ هزار تومانی و اسکناس ۱۰ هزار تومانی با طراحی جدید از فاکتورهای امنیتی بالاتری برخوردار است، افزود: بانک مرکزی به منظور اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی درآینده اقدام به کمرنگ کردن چهار صفر از این اسکناس‌ها کرده است.

وی افزود: همه اسکناس‌های جدید در اندازه‌های مساوی چاپ خواهد شد و برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی در آینده در اسکناس‌های جدید نیز چهار صفر ارقام اسکناس کم رنگ چاپ شده است.

شکری با اشاره به اینکه توزیع این اسکناس‌ها نیز به زودی آغاز خواهد شد، اضافه کرد: تصویر نمادهای ملی و مذهبی در این اسکناس‌ها استفاده شده است.

براساس اعلام بانک مرکزی، برخی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با ویژگی تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می‌کند.

سه اسکناس جدید، هزار تومانی، دو و پنج هزار تومانی امروز در بانک مرکزی رونمایی شد و این اسکناس‌ها دارای ظاهری متفاوت و ویژگی‌های امنیتی بالاتر در مقایسه با اسکناس‌های قدیمی است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։